Капустянка або вовчок, медведка чи ведмедка, як її ще по-різному називають городники, вважається однією з найбільш підступних і небезпечних шкідників на городі. Вона нищить усе на своєму шляху: коріння овочів, саджанці, цибулини квітів. Найгірше те, що її присутність часто виявляється надто пізно, коли рослини вже в’януть і врожай безнадійно втрачено. Якщо ви помітили характерні ходи в ґрунті, розриті грядки або пожовклі рослини без видимих причин — цілком імовірно, що це через капустянку. Та позбутися її можливо, якщо знати ефективні методи. Як вивести капустянку з городу дізнайтеся у статті від "Ми-Україна", передають Патріоти України.
Цей шкідник полюбляє вологий, добре удобрений ґрунт, особливо якщо поруч є гній або компост. Саме в таких умовах капустянка активно розмножується, створюючи численні ходи під землею. Її потужні щелепи легко перегризають корінці молодих рослин, а сама комаха здатна за одну ніч знищити цілу грядку розсади.Капустянка найбільш активна навесні, коли ґрунт прогрівається, а також після літніх дощів. Вона веде переважно нічний спосіб життя, тож знайти її вдень непросто. Але є способи виявити її і вивести з ділянки.
Якщо на вашому городі раніше була помічена капустянка, наступного сезону треба вжити заходів ще до її активізації. Найперше — не використовувати свіжий гній, адже саме він є улюбленим середовищем для розмноження цього шкідника. Восени варто перекопати ділянку на глибину багнета лопати. Так це дозволить знищити кладки яєць та личинок.
Також ефективно боротися з капустянкою допомагає осіння чи весняна пастка — викопана ямка, в яку закладають напівперепрілий гній. Шкідник активно залазить у нього, і після кількох днів цей гній разом із капустянками виносять за межі городу та спалюють.Народні засоби боротьби
Одним із найпопулярніших методів виведення капустянки є використання ароматичних відлякувачів. Наприклад, ця комаха не терпить запаху часнику, календули, чорнобривців. Саме тому доцільно висаджувати ці рослини по периметру грядок або навіть між рядками основних культур.
Ще один перевірений метод — змочити тирсу в нерафінованій соняшниковій олії, змішати її з невеликою кількістю пестициду й розкласти в місцях пересування капустянки. Комахи швидко реагують на привабливий запах, але ця приманка є смертельною пасткою для них.
Можна також заливати ходи капустянки мильним розчином. Для цього в десятилітровому відрі води розчиняють 2 столові ложки рідкого мила або господарського мила, додають трохи оцту або солі. Цим розчином заливають отвори, де помічена активність шкідника. Він або гине, або вилазить на поверхню, де його можна зібрати вручну.
На сьогодні на ринку є чимало біопрепаратів, що містять спори природних грибів або бактерій, які впливають саме на капустянку. Вони не шкодять іншим комахам і корисній мікрофлорі ґрунту, проте ефективно знижують чисельність шкідника.
Також природним ворогом капустянки є їжаки, кроти, птахи. Якщо ви не проти диких помічників, залишайте для них воду, корм або облаштовуйте укриття неподалік ділянки — вони стануть вашими союзниками у боротьбі зі шкідником.
Хімічні засоби проти капустянки
Якщо всі природні методи не дали результату, доводиться застосовувати інсектициди. Серед найвідоміших — Грізлі, Медветокс, Антикапустянка, які вносять у ґрунт за інструкцією. Зазвичай їх розкладають у борозни або навколо грядок. Але варто пам’ятати: такі засоби треба використовувати обережно, дотримуючись усіх правил безпеки, особливо якщо на ділянці є діти чи домашні тварини.
Щоб капустянка більше не з’являлась на вашій ділянці, регулярно перекопуйте землю восени, "не перегодовуйте" ґрунт гноєм, обирайте сівозміну і стежте за чистотою території. Чим менше рослинного сміття та бур’янів, тим менш привабливим буде ваш город для шкідника.
Серед особливостей інтелекту, які ми часто приписуємо котам, є така негативна риса, як мстивість. Люди нерідко вважають, що пухнасті тваринки здатні запам’ятовувати, хто приніс їм негативні емоції, формувати до них почуття образи і відповідати їм взаєм...
Виявляється, солодощі можуть бути не лише смачними, а й надзвичайно корисними для здоров’я людини. Існує один солодкий продукт, який здатен помітно подовжити життя. Про це пише ресурс Strona Zdrowia, передають Патріоти України. Швейцарські дослідники ...