Городництво – це не лише вміння вирощувати смачні та корисні овочі, а й мистецтво правильного планування. Щоб отримати здоровий і рясний урожай, важливо враховувати принципи сівозміни, передають Патріоти України.
Капуста – культура, що виснажує ґрунт і залишає після себе специфічні мікроорганізми та шкідників, тому після її вирощування слід ретельно підбирати наступні культури. OBOZ.UA розповідає, які рослини найкраще висаджувати після капусти, а яких варто уникати.
Чому важливо дотримуватися сівозміни
Сівозміна дозволяє зберегти родючість ґрунту, уникнути виснаження землі та зменшити ризик поширення хвороб і шкідників.
Капуста потребує великої кількості поживних речовин, зокрема органіки, тому після неї варто висаджувати культури з іншими потребами в живленні.
Що можна садити після капусти
Існує чимало культур, які добре ростимуть на капустяних грядках у наступному сезоні. Вони не тільки використають залишкові поживні речовини, але й допоможуть оздоровити ґрунт.
Оптимальні культури для висадки:
Якщо планується посадка томатів, восени грядку слід перекопати та внести 5 кг перегною на 1 кв.м, 25 г калійної солі та 25 г суперфосфату.
Для кабачків варто додати по відру перегною, 30 г суперфосфату та 15 г калійної солі на кв.м.
Що не варто садити після капусти
Не всі культури добре почуватимуться на капустяній грядці. Особливо це стосується представників родини хрестоцвітих, оскільки вони мають спільних шкідників і хвороби.
Небажані культури:
Ці рослини можуть постраждати від ґрунтових хвороб, які залишила після себе капуста, а також залучити шкідників, що вже є на ділянці.
Найкраще сусідство на грядці
Щоб максимально ефективно використовувати площу городу, можна висаджувати разом культури, що позитивно впливають одна на одну.
Дружні сусіди для капусти:
Несумісні сусіди:
Багато водіїв і пасажирів навіть не замислюються над тим, яке місце в машині може виявитися найнебезпечнішим під час аварії. Однак дослідження показують, що розташування в салоні має вирішальне значення для виживання у разі ДТП. Про це пише «SUV News»,...
6 квітня за новим стилем (19 квітня за старим) - день пам'яті святого Євтихія, архієпископа Константинопольського. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Захарії Печерського, постника, нагадують Патріоти України. ***. Євтихій жив у VI сто...