Деякі пункти можуть здивувати! ТОП-10 причин хронічної втоми

Щоб почуватися бадьорими, важливо дотримуватися здорового режиму сну, тривалістю не менше 6-8 годин — це допоможе вам відновити енергію та підтримати здоров'я. Однак навіть за умови достатнього сну ви можете відчувати постійну втому, що може бути ознакою хронічних проблем зі здоров'ям, таких як м'язова слабкість чи інші розлади. Що може бути причиною вашої втоми та які дії допоможуть боротися з її проявами? Про е детально розповіли в Eat This, Not That, передають Патріоти України.

Анемія

Якщо ви часто відчуваєте втому, це може бути ознакою анемії, зокрема залізодефіцитної, яка виникає через недостачу заліза в раціоні. ЇЇ пайпоширеніші симптоми — втома, головні болі та слабкість. Якщо вам це знайомо, зверніться до лікаря та здайте аналізи, щоб отримати належне лікування.

Депресія

Депресія є поширеним психічним розладом, що може виникати через генетичні та зовнішні фактори, такі як погане харчування та відсутність фізичних вправ. Її симптоми, такі як постійна втома, болі та проблеми зі сном, можуть мати фізичний вплив. Якщо ви помітили ці ознаки, вам варто терміново звернутися до лікаря для отримання професійної допомоги.

Відсутність тренування

Якщо ви постійно втомлені, тренування можуть здатися вам виснажливими, але насправді вони можуть збільшити рівень вашої енергії. Легкі фізичні навантаження, як-от прогулянки тривалістю по 30 хвилин щодня, допомагають клітинам виробляти нові мітохондрії, що покращує загальну енергію. Почніть з невеликих кроків, і регулярна активність значно підвищить вашу бадьорість.

Діабет

Діабет 2 типу може залишатися непоміченим, оскільки багато людей не здогадуються про наявність цього захворювання. Одним із перших його симптомів є хронічна втома, а також постійна спрага, голод і часті сечовипускання. Якщо ви помічаєте ці ознаки, важливо перевірити рівень цукру в крові за допомогою спеціального тесту та не відкладайте візит до лікаря для своєчасного діагнозу.

Недостатньо активна щитовидна залоза

Якщо ви часто відчуваєте втому, це може бути через порушення роботи щитовидної залози, яка відповідає за важливі функції організму. Недостатня активність щитовидної залози, або гіпотиреоз, може призвести до млявості, збільшення ваги, високого холестерину і зниження енергії. Якщо ви помітили ці симптоми, зверніться до лікаря для перевірки рівня гормонів щитовидної залози за допомогою аналізу крові.

Брак калорій

Щоб схуднути, важливо знайти баланс між харчуванням, фізичними вправами та сном, починаючи зі зменшення калорій. Однак не слід занадто сильно обмежувати калорії, оскільки для нормального функціонування організму потрібно не менше 1200 калорій на день. Якщо ви ведете активний спосіб життя, це число має бути близьким до 1500-1800 калорій. Інакше, надмірне скорочення калорій може викликати втому, сповільнити метаболізм і зашкодити вашим зусиллям у схудненні.

Надлишок цукру

Ваш організм потребує глюкози для підтримки енергії, разом з тим надлишок цукру може погіршити рівень енергії. Споживання солодощів, таких як йогурт з добавками чи кекси, підвищує рівень цукру в крові, що може викликати різке зниження енергії пізніше. Знижуйте споживання цукру, щоб уникнути цих спадів і підтримувати стабільну енергію протягом дня.

Недостатня гідратація

Якщо ви відчуваєте втому і тягнетеся до кави, спробуйте випити води замість кофеїну. Зневоднення може швидко позбавити вас енергії, тому намагайтеся пити щонайменше 2 л води на день. Для більшого задоволення додавайте в воду цитрусові, ягоди чи свіжі трави — це забезпечить не тільки смак, а й додаткові поживні речовини.

Відсутність вуглеводів

З різким скороченням вуглеводів можна втратити воду, але це не сприяє зниженню жиру. Вуглеводи потрібні для забезпечення організму енергією. А тому, їх нестача може призвести до втоми та зниження активності, навіть якщо ваша мета — схуднути. Натомість обирайте складні вуглеводи з цільних зерен, овочів і фруктів. Вони повинні складати 45-65% вашого добового раціону, що еквівалентно 100-200 г, залежно від калорійних потреб.

Потреба у вітаміні D

Захист шкіри від сонця важливий для запобігання раку та зморшків. Разом з тим, повне уникнення сонячного світла може призвести до дефіциту вітаміну D. Тож, якщо ви не отримуєте достатньо сонячного світла, подумайте про добавки вітаміну D або включення в раціон продуктів, багатих на цей вітамін.

Деякі пункти можуть здивувати! ТОП-10 причин хронічної втоми

середа, 12 лютий 2025, 8:59

Щоб почуватися бадьорими, важливо дотримуватися здорового режиму сну, тривалістю не менше 6-8 годин — це допоможе вам відновити енергію та підтримати здоров'я. Однак навіть за умови достатнього сну ви можете відчувати постійну втому, що може бути ознак...

Ви готуєте яйця неправильно! Названо основні помилки, які псують продукт

середа, 12 лютий 2025, 8:44

Смажене яйце здається найпростішою стравою, але навіть у такій буденній справі багато хто робить помилки. Неправильна сковорідка, недостатньо розігріта поверхня або використання старих яєць можуть суттєво вплинути на смак і текстуру страви. У результат...