Детокс, заспокійливе і не тільки: Названо найкорисніший чай, про який ми забули

"Хочу нагадати Вам, дорогі друзі, про суперцінний напій -- ромашковий чай. Чашка теплого ромашкового чаю – це не просто ритуал перед сном. За цією простою традицією -- справжня наука, яка працює на користь нашого організму", - про це у Фейсбуці пише лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, передають Патріоти України.

Що ж відбувається, коли ми робимо перший ковток?

1. Антиоксидантний щит для клітин

У наш організм потрапляють апігенін, кверцетин та флавоноїди – природні захисники, які нейтралізують вільні радикали. Вони пригнічують молекули NF-κB, головних тригерів запалення, допомагаючи клітинам залишатися здоровими та захищеними від пошкоджень.

2. Відновлення печінки та детокс

Ромашка запускає цитохром P450, ключовий фермент печінки, який очищує організм від токсинів. А ефірні олії працюють над зміцненням клітинних мембран, щоб печінка була стійкішою до навантажень, стресу і процесів старіння.

3. Захист шлунка

Ромашка – природний бар’єр для подразнювачів слизової оболонки шлунка: вона стимулює секрецію муцину, створюючи захисний шар на слизовій оболонці, а також бореться з Helicobacter pylori, мікробом, що провокує виразки.

4. Природне заспокійливе, яке працює

Чому після ромашкового чаю хочеться розслабитися? Вся справа в апігеніні – сполуці, яка діє як м’який активатор GABA-рецепторів, відповідальних за спокій і хороший сон. І хоч він працює слабше, ніж синтетичні транквілізатори, але без звикання та побічних ефектів...

Ромашковий чай – це не просто напій із бабусиної аптечки, а потужний природний регулятор біохімічних процесів. Він захищає клітини, підтримує роботу печінки, нормалізує травлення, заспокоює нервову систему та навіть має антиканцерогенний потенціал.

Тож наступного разу, коли вип’єте чашку ромашкового чаю, знайте – Ви подарували своєму організму цілу порцію здоровʼя.

Як готувати:

1-2 чайні ложки сухих квіток залити 200 мл гарячої (80-90 градусів) води. Не окропом, щоб не руйнувались ефірні олії.

Настоювати 5 хвилин", - завершила лікар.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.

Автоцивілка 2025 - що нового в обов’язковому автострахуванні

середа, 9 квітень 2025, 14:27

З цього року почав діяти Закон «Про обов’язкове страхування…», що суттєво змінив правила на страховому ринку нашої країни. Дали старт поступовому підвищенню максимальних розмірів страхових виплат та наближенню їх до європейських стандартів. Крім того, ...

Дачникам на замітку! Чим підживити полуницю навесні, щоб отримати гарний урожай

середа, 9 квітень 2025, 12:05

Полуниця – улюблений фрукт, як дітей, так і дорослих. Для того, щоб виростити її вдома, треба знати кілька нюансів. Наприклад, варто удобрювати її тричі на рік, щоб вона давала гарні плоди. Це пов’язано з тим, що полуниця зазвичай росте кілька років пі...