Якби існував спосіб знизити ризик виникнення основних причин смерті, ви хотіли б знати його, чи не так? На щастя, є спосіб зробити саме це, і не у формі таблетки чи чогось іншого, що доступно лише надзвичайно багатим, передають Патріоти України.
Відповідно до нового дослідження, опублікованого в The American Journal of Clinical Nutrition, яке враховувало дані понад 200 000 людей, дотримання способу харчування під назвою «планетарна здорова дієта» може знизити ризик передчасної смерті на 33%.
Що таке планетарна здорова дієта
Планетарна здорова дієта — це спосіб харчування, який надає перевагу фруктам, овочам, цільнозерновим, бобовим, горіхам і насінню, зводячи до мінімуму продукти, які завдають більшої шкоди навколишньому середовищу, як-от яловичина, баранина та птиця.
Планетарна здорова дієта відрізняється від інших своєю особливою спрямованістю на стійкість і здоров’я. Хоча вона наголошує на мінімально оброблених рослинних продуктах, таких як овочі, фрукти, цільні зерна та горіхи, але також дозволяє споживання м’яса та молочних продуктів. Ця гнучкість відрізняє її від вегетаріанства, яке зазвичай повністю виключає м’ясо.
Як такий спосіб харчування може різко знизити ризик передчасної смерті? Для цього є кілька причин. По-перше, тому що він зводить до мінімуму споживання м’яса з високим вмістом насичених жирів. Їх вживання підвищує рівень холестерину ЛПНЩ, що збільшує ризик серцевих захворювань, інсульту та інших пов’язаних із цим захворювань. Рослинні білки та морепродукти, з іншого боку, містять ненасичені жири, які корисні для серця та мозку та захищають від хронічного запалення.
Крім того, рослинна їжа багата поживними речовинами, включаючи антиоксиданти та клітковину, які пов’язані з довголіттям. Вживання переважно рослинної їжі корисне для здоров’я кишечника, яке є ключовим для збереження здоров’я. Здоровий мікробіом кишечника, якому сприяє споживання клітковини, є ключовим у сприянні довголіттю, зменшуючи запалення, посилюючи імунну функцію та зміцнюючи захист від вікових захворювань.
Поради щодо переходу на планетарну дієту
Знати про дієту планетарного здоров’я — це одне, але постійно дотримуватися її - це зовсім інше. Якщо ви звикли робити м’ясо центром більшості (або всіх) ваших страв, перехід на переважно рослинну дієту може бути складним завданням. Щоб полегшити це, почніть змінювати свій раціон поетапно, замість того, щоб робити різкі зміни, яких може бути дуже важко дотримуватися.
Якщо ви звикли їсти багато м’яса і хочете почати їсти рослинне, природно тяжіти до продуктів-замінників м’яса. Ціі замінники, безумовно, кращі для навколишнього середовища, ніж м’ясо, але існує широкий діапазон того, наскільки вони здорові. Щоб знайти якомога корисніші замінники м’яса, варто прочитати список інгредієнтів і вибирати продукти, виготовлені з багатих на поживні речовини продуктів, таких як квасоля, бобові, соя, горіхи та насіння, і без олій чи добавок, що викликають запалення. Варто перевірити вміст натрію та насичених жирів; занадто багато того чи іншого означає, що це не здоровий вибір. (Американська кардіологічна асоціація рекомендує підтримувати споживання натрію нижче 2300 міліграмів на день.)
Важливо звести до мінімуму продукти з високим вмістом цукру. Така їжа сприяє споживанню надлишку калорій без основних поживних речовин, що призводить до збільшення ваги та підвищення ризику ожиріння, діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань. Ці умови значною мірою сприяють передчасній смерті та скорочують тривалість життя. Найкраще їсти природну солодку їжу, як-от фрукти, оскільки вони містять клітковину (яка запобігає підвищенню рівня цукру в крові) та інші поживні речовини.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...