Доступні всім! Які спеції треба додати в каву, щоб зробити її корисною

Кава, яку найкраще пити вранці, є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Він не тільки стимулює та тонізує, але й у помірних кількостях може бути дуже корисним для вашого здоров’я. Відомий польський лікар Марек Скочилас радить звернути увагу на кардамон. Біоактивні сполуки, що містяться в кардамоні, захищають не тільки наші кровоносні судини, а й наше серце. Все тому, що вони значно зменшують запалення, пише Poradnik Zdrowie, передають Патріоти України.

Просто додайте ¼ чайної ложки цієї спеції на чашку кави. Однак актуальним буде використання зеленого кардамону. Цей сорт має найнасиченіший аромат, а також найбільший вміст цінних для здоров’я інгредієнтів.

Також експерт розповів, що в каву можна додавати й інші спеції, наприклад, мускатний горіх, імбир, аніс або гвоздику. Кожна з цих прянощів може значно підвищити користь кави для здоров’я.

Спеціаліст підкреслив, що всі спеції мають високий вміст біоактивних сполук. Вони мають протизапальні та антиоксидантні властивості. За словами лікаря, варто готувати суміш усіх спецій або купувати готові спеції для пряників.

Лікар підкреслив, що куркума, безсумнівно, заслуговує на особливу увагу. За його словами, у щоденну каву варто додавати від чверті до половини чайної ложки цієї спеції. Вона знижує рівень глюкози та інсуліну, знижує артеріальний тиск, підтримує та покращує роботу печінки.

Цікавим доповненням до кави, на думку експерта, може стати і ріжкове дерево (цератонія). Це порошок, отриманий шляхом подрібнення висушених стручків ріжкового дерева. Це дуже хороше джерело таких мінералів, як мідь, кальцій, калій, магній і залізо. Він також містить значну кількість поліфенолів, які є потужними антиоксидантами.

Варто знати! Що їсти на ніч, щоб не було набряків

п’ятниця, 18 квітень 2025, 23:10

Проте за словами нутриціологині Катерини Крупкіної, яку нещодавно запросила на інтерв’ю Марічка Падалко для свого YouTube-каналу, важливо не те, коли саме ми їмо, а що обираємо на вечерю. Набряки вранці — це наслідок затримки рідини в організмі, яка на...

Дачникам на замітку! Чим не можна підживлювати кущі малини

п’ятниця, 18 квітень 2025, 17:50

Малина – рослина досить чутлива до умов, у яких її вирощують. Від складу ґрунту та рівня зволоженості залежить, наскільки великими та смачними будуть ягоди, передають Патріоти України. А на склад ґрунту, звісно, впливають добрива, якими ви підживлюєте ...