Ефект вразить! Що буде з тілом, якщо відмовитися від цукру - зміни будуть дуже відчутні

Дійсно, нічого страшного не трапиться, якщо ви з’їсте одну цукерку на день, але хто ж відмовиться від цілої коробки, передають Патріоти України.

Чому ми залежні від цукру

Так сталося, що завдяки природному відбору солодке входить в улюблені смаки людини. Материнське молоко солодке на смак, а кислий чи гіркий смак їжі міг свідчити про те, що краще її не чіпати, бо можна отруїтися або мати проблеми зі шлунком. Тож можна сказати, що тяга до солодкого в нас від природи. Як ми вже зазначали вище, від невеликої кількості солодкого шкоди не буде, а от зловживання цукром може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям від легкої знервованості та карієсу до діабету другого типу!

Так чому ж нам так нестерпно хочеться солоденького?! Дослідження, проведене на щурах, показало, що "солодкі" рецептори мозку не пристосовані до такого постійного та високого рівня цукру. Ця інтенсивна солодкість стимулює центр винагороди мозку. Її дія може бути приємнішою, ніж кокаїн, навіть у людей із наркоманією. Іншими словами, задоволення, яке наш організм отримує після шматочка тортика чи цукерки, набагато сильніше, ніж задоволення від кокаїну. Наші механізми самоконтролю просто відключаються через високий рівень цукру у крові.

Що буде з тілом, якщо відмовитися від цукру

Виключення доданого цукру з вашого раціону допоможе захиститись від розвитку хронічних захворювань та зміцнить загальний стан здоров’я.

Тяга до солодкого може стати сильнішою

Але це тимчасове явище! Ви звикли їсти морозиво, цукерку або торт після обіду, тож без звичного десерту буде відчуватися порожнеча. Якщо ви дати собі час, це відчуття вщухне. Головне – встояти перед першими дратівливими спонуканнями! Й чітко розуміти, що це в першу чергу потрібно вам для здоров’я.

Ви схуднете

Дослідження пов’язують споживання великої кількості цукру з різними захворюваннями, включаючи ожиріння, діабет та серцеві захворювання, а також проблеми з зубами. Відмова від солодкого подарує вам омріяний дефіцит калорій – мінімум мінус 200 ккал щодня! А це перетворюються у мінус п’ять кілограмів на вагах за місяць!

Покращиться настрій

Також цукор також може знизити рівень енергії, що призводить до втоми та зниження пильності протягом дня. Якщо раніше ви мали справу з перепадами настрою, стабілізація рівня цукру в крові може допомогти вам почувати себе більш врівноваженими. І якщо ви раніше тягнулися до цукерок для підняття настрою посеред напруженого робочого дня, краще залишити цю звичку позаду.

Дослідження 2019 року, яке розглядало споживання вуглеводів та настрій, виявило, що приплив цукру не сприяє підвищенню настрою, але робить вас неуважним й сонним протягом години, та може стати причиною депресії.

Вирівняється рівень цукру в крові

Відмова від цукру перемикає нас на більш здорове харчування. У раціоні нарешті з’являються фрукти та й овочі, збільшується споживання білків та корисних жирів – ці зміни допоможуть стабілізувати рівень цукру в крові. Тож ви почнете почуватись менш млявими та енергійнішими.

Неприємні фізіологічні та психологічні ефекти

Як відмова від будь-якого наркотику, відмова від цукру супроводжується не дуже приємними симптомами у перші дні.

  • Пригнічений настрій. Деякі люди можуть відчувати пригнічення. Частково це пов’язано зі зменшенням вивільнення дофаміну.
  • Тривожність. Почуття тривоги може супроводжуватися нервозністю, неспокоєм і дратівливістю. Можливо, вам здається, що у вас менше терпіння, ніж зазвичай, і ви на перешкоді.
  • Зміни в режимі сну. Деякі люди можуть відчувати зміни у графіку сну після відмови від цукру. Вам може бути важко заснути або проспати всю ніч.
  • Когнітивні проблеми. Можливо, вам буде важко зосередитися. Можуть виникнути проблеми з виконанням завдань.
  • Тяга до інших продуктів. Окрім тяги до цукру, ви можете відчути тягу до інших продуктів, таких як прості вуглеводи – хліб, макарони та картопляні чипси.

Також ви можете відчувати таки неприємні симптоми як запаморочення або головний біль,нудоту й втому.

Буде ідеально гострим - простий спосіб, щоб заточити ніж у м'ясорубці

вівторок, 26 вересень 2023, 18:59

Часто господині перемелюють м'ясо у фарш самостійно. Але для цього потрібна гостра м'ясорубка, передають Патріоти України. Заточити ніж в м'ясорубці можна і самостійно за допомогою підручних засобів. Щоб зробити це, вам знадобиться лише шматок дрібнозе...

Жир сам відпаде! Як легко видалити жирний наліт на кухні з фасадів та інших поверхонь

вівторок, 26 вересень 2023, 16:50

Липкий жирний наліт - це проблема, з якою зіштовхуються всі господині будинків та квартир. Він накопичується на плитах, стільницях, витяжках, меблях та інших поверхнях. Але не варто перейматися, оскільки є безліч народних засобів, які легко впораються ...