Слимаки та равлики - надокучливі шкідники, чий слиз псує рослину, на яку потрапляє. Окрім того, це нічні тварини, тому часто навіть запеклий городник може не здогадуватись про масштаб проблеми, якщо тільки не відвідує ділянку увечері. Розповідаємо про ефективні, екологічні засоби боротьби зі слимаками, передають Патріоти України.
Слимаки ведуть нічний спосіб життя, вдень ховаються у верхньому шарі грунту, під’їдаючи коріння. Вночі вибираються зі своїх сховищ та пошкоджують рослини, виїдаючи дірки у листі, плодах та ягодах,таким чином знищують всю рослину. Про те, що саме туту був слимак вкаже блискуча слизова доріжка, яку переміщаючись, зазвичай залишає слимак.
Зі слимаками потрібно боротися від травня до липня, в цей час необхідно намагатися їх якнайбільше знищити - виполюванням бур’янів, обкошуванням ділянок, рихленням грунту, прибиранням куп листя, трухлявих пеньків або гілляк. Ці місця слугують прихистком для слимаків від спеки літом та від холоду восени. Потрібно також проводити міжрядні обробітки, де слимаки у серпні відкладають нові яйця.
Ефективним є ручний збір молюсків. Збирати слимаків з рослин та грунту потрібно у вологу погоду, після дощу, вночі та вранці по росі коли молюски активно повзають і харчуються. Щоб зібрати слимаків механічним способом у місцях їх скупчення розкладають мокрі ганчірки, куски шиферу, фанери, дощечки тошо. Періодично ці речі переглядають та збирають слимаків.Знищують зібраних слимаків з допомогою міцного соляного розчині, поміщаючи їх туди або заливають крутим кип’ятком.
Равлики та слимаки ненавидять терпкі, пахучі рослини, тож гарним рішенням буде розсадити в міжряддях часник, цибулю, розмарин, лаванду або щавель. Їх запах точно змусить триматися шкідників подалі від вашого городу.
Слимаки чутливі до вапна негашеного або хлорного. Потрібно посипати вапном грядки пізно ввечері або вночі, коли з укриттів виходять шкідники, щоб поживитися, з розрахунку 20–30 грамів вапна на квадратний метр. Але вапно діє, лише при безпосередьому контакті з тілом молюска. Тому у вологу погоду ефективність використання вапна не висока - слимаки легко очищаються від потрапляння на них їдких частинок завдяки рясному слизовиділенню.
Птахи – хижаки, що залюбки ласують різноманітними шкідниками, в числі яких – равлики та слимаки. Гарною ідеєю стане запустити курей або гусей на ділянку, вражену слимаками. Якщо ж ви не тримаєте домашніх птахів, радимо вам зробити годівничку для пташок, що будуть прилітати погостювати на ваш город – вони теж полюбляють клювати шкідників. Ви також можете відкрити другий фронт, виставивши відра з водою на ділянці – цим ви привабите жаб, що разом із птахами почнуть боротися зі слимаками. Із ссавців їх особливо полюбляють їжаки.
Вельми затратний спосіб – посипати слимаків сіллю, що витягуватиме з них вологу та вбиватиме їх. Цей спосіб підійде тим, кого шкідники сильно дістали та хто хоче жорстоко поквитатися з ними.
Якщо ви розглядаєте можливість дотримання раціону з низьким вмістом вуглеводів, врахуйте, що не всі вуглеводні продукти шкодять здоров'ю та провокують набір зайвої ваги. Ба більше, вони можуть підтримувати метаболізм і знижувати ризик серцево-судинних ...
Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...