Господиням на замітку! Як розрахувати кількість їжі й алкоголю на всіх гостей - святкові лайфхаки

Ідеальне свято принесе багато позитивних вражень і чудових спогадів, але підготовка до застілля вимагає ретельного планування. Важливо смачно та ситно нагодувати гостей, однак із розрахунком кількості страв та алкоголю можуть виникнути питання, передають Патріоти України.

Експерти підрахували, яка норма їжі та напоїв буде оптимальною під час організації бенкету. Звісно, готувати варто дещо про запас, щоб не потрапити у незручну ситуацію. Як правильно організувати свято й попередньо розрахувати кількість їжі та алкоголю – читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Як розрахувати святкове меню

Насамперед потрібно звернути увагу на вік запрошених, харчові звички та деякі інші особистісні нюанси. Наприклад, якщо на свято прийдуть родичі чи друзі з дітьми, варто влаштувати окремий стіл для малюків та збільшити кількість фруктів чи десертів.

Якщо у застіллі братимуть участь літні люди, подбайте про наявність дієтичної їжі, яку буде легко жувати.

Попередньо варто дізнатися, чи будуть на святі вегани та люди, які дотримуються постів, – якщо так, внесіть у меню овочеві страви.

Проста математика допоможе розрахувати ваговий еквівалент їжі на особу. Порахуйте, скільки людей прийде на свято, і додайте 2-3 додаткові порції у випадку появи несподіваних гостей або підвищеного апетиту у присутніх. Загалом норма їжі залежить від тривалості застілля:

  • 2 години – 200-400 г;
  • 4 години – приблизно 600 г;
  • 6 годин – 900-1200 г;
  • понад 6 годин – від 1,3 кг.

Норма їжі за стравами

Закуски

Згідно з правилами етикету, холодні та гарячі закуски першими подаються до столу і постійно поповнюються протягом бенкету. Це можуть бути нарізки, соління, м’ясні чи овочеві закуски, канапки, морепродукти. Закуски готують у розрахунку 350-400 г на гостя.

Салати

Фахівці радять внести у меню принаймні три види салатів, якщо йдеться про застілля у понад 12 осіб. Салати варто готувати у розрахунку 300 г на кожного гостя. Обов’язково варто мати легкі овочеві салати.

Гарячі страви

Норма подачі гарячих страв становить 300-400 г на особу, з урахуванням гарніру. Варто запропонувати кілька видів гарячих страв, враховуючи м’ясні та рибні варіанти.

Солодкий стіл

Доведеться подбати не лише про наявність великого торта, а й невеликих тістечок та фруктів. Для розрахунку оптимальної ваги торта беруть норму в 120-150 г на особу. Норма фруктової нарізки – 250 г для дорослих і 350 г для дітей.

Як розрахувати алкоголь і напої

Фахівці зазначають, що на бенкет у 30 осіб знадобиться приблизно 60 л мінеральної води, газованих напоїв та соків.

Норми алкоголю такі:

  • горілка, віскі, коньяк – 0,5 л на особу;
  • вино – 0,75 л.

Ця норма дуже умовна, тому зверніть на це увагу під час розрахунку.

Можна також придбати кілька пляшок, які називають "welcome-drink". Це буде своєрідний привітальний жест на початку святкування. Норма – 150 г на особу. Для welcome-drink обирають вина – сухі чи ігристі.

Враховуйте, що на святі можуть бути люди, що не вживають алкоголю. Подбайте про наявність альтернативи, наприклад, виноградного соку чи безалкогольного вина.

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...