Нинішні реалії такі, що можливо ця зима стане однією з найскладніших в історії України. Удари росіян по енергоструктурі навчили українців тримати вдома запас води, їжі та мати під рукою додаткові джерела освітлення, передають Патріоти України.
Перше, що купували українці, коли в будинках почали вимикати світло - це свічки. Найпростіший і, як на той момент здавалося, найдешевший варіант освітлення. На жаль, не все так однозначно.
Якщо говорити про те, що дешевше: свічки чи ліхтарики, або свічки чи гірлянди, то нехитрі математичні підрахунки чудово продемонструють, що свічка, яку, потрібно запалювати досить часто і надовго - це розхідний матеріал. Запаси розхідника потребують постійного поповнення. Якщо ж розхідник дорогий, так чи інакше виникне питання в економічній доцільності його придбання.
Найпростіша господарська свічка на сьогодні продається за ціною від 30 гривень за штуку. Набір з 6 свічок вам обійдеться в 175 гривень і вище. Виробник запевняє, що середній час горіння звичайної господарської свічки - 8 годин. На жаль, як показала практика, згоряють парафінові свічки набагато швидше.
Тому до вартості згорілих свічок додайте парафінові виділення, якими ви дихаєте і досить високу пожежонебезпеку. Для тих, у кого в будинку є діти та домашні тварини, свічки - не найкращий варіант.
Як тільки Україна зіткнулася з першими відключеннями світла, з прилавків магазинів почали зникати ліхтарики. Особливою популярністю користувалися маленькі налобні ліхтарики. Перевага такого ліхтарика в тому, що він досить легкий, дає яскраве світло, а оскільки він кріпиться на голові, руки залишаються вільні.
Серйозний мінус такого ліхтарика в тому, що при регулярній роботі батарейок вистачить максимум на 2-3 тижні. Потім промінь світла почне тьмяніти й вам доведеться замінити батарейки. Також врахуйте, що такий ліхтарик не зможе навіть на 20% замінити повноцінне освітлення у квартирі, оскільки він дає цілеспрямований промінь, а не розсіяне світло. Але, він допоможе вам пересуватися по темній квартирі, не натикаючись на стіни та двері.
Ще один варіант альтернативного освітлення - ліхтарі на акумуляторах. Такі ліхтарі дають яскравий промінь світла і чудово освітлять вам і дорогу, і квартиру. Однак у них є й ряд серйозних мінусів. По-перше, такі ліхтарі досить дорогі, по-друге, вони дуже громіздкі й носити в руках або рюкзаку великий ліхтар - задоволення сумнівне. Ну і нарешті, акумулятор теж має властивість розряджатися, тому при тривалій відсутності електрики та відсутності змінного акумулятора такий ліхтар може виявитися марним викиданням грошей.
Ще одна альтернатива централізованому освітленню - гірлянда з джерелом живлення USB. Коштують такі гірлянди від 200-300 гривень, до декількох тисяч гривень.
Ліхтарі більш мобільні й ви можете вийти з ними на вулицю. Однак, якщо це ручний, а не налобний ліхтар, то у вас буде зайнята як мінімум одна рука. Гірлянда абсолютно незручна на вулиці, але при цьому у квартирі може виявитися оптимальним варіантом освітлення.
Достатньо придбати 2-3 гірлянди з джерелом живлення USB, розмістити на кухні, в санвузлі та кімнаті й ви отримаєте непогане освітлення всієї квартири. Величезний плюс такого варіанту в тому, що вам не потрібно щоразу знімати та вішати гірлянди заново. Їх можна закріпити стаціонарно, а оскільки працюють такі гірлянди від Power Bank, ви можете просто вмикати ту гірлянду, яка вам потрібна в цю хвилину.
Якщо говорити про те, наскільки вигідні гірлянди й скільки електроенергії витрачає одна працююча гірлянда довжиною в 3 метри, то Power Bank потужністю в 10 000 mAh протягом 2-3 днів без проблем зможе освітлювати вашу квартиру.
Багато хто не знає, чи можна залишати світлодіодну гірлянду на ніч. Фахівці запевняють, що навіть якщо ваша гірлянда не увімкнена в мережу, а працює від Power Bank, коли лягаєте спати, краще її все ж відключити, щоб уникнути можливості замикання.
Що стосується того, скільки годин може горіти гірлянда, то тут все буде залежати від ступеня заряду і потужності вашого Power Bank.
Однак гірлянди - не панацея і свої мінуси у них теж є. Якщо говорити про те, чим небезпечні гірлянди, то в першу чергу - є ризик короткого замикання. Ніколи не йдіть з дому, залишивши увімкнену гірлянду і не залишайте наодинці з працюючою гірляндою маленьких дітей. Також врахуйте, що чим дешевша гірлянда, тим менш якісні матеріали могли використовуватися для її виробництва.
Через вологість у наших пральних машинах може накопичуватися цвіль, бруд і вапняний наліт. Це не тільки виглядає неестетично, але й викликає неприємний запах. Окрім того, ця цвіль може залишати плями на одязі, передають Патріоти України. Хороша новина ...
Під час схуднення варто використовувати всі доступні методи, зокрема ті, які дійсно здатні надавати приголомшливі результати. Так, деякі суперпродукти можуть не лише змінити рецепт, допомагаючи покращити смак страв, а й ефективно сприяти схудненню, пер...