Шкарпетки брудняться дуже часто, іноді – сильно, а випрати їх буває непросто. Однак, якщо знати кілька правил, то проблема буде не такою вже й суттєвою.
Якщо шкарпетки забруднилися дуже сильно, їх варто замочити. Краще це робити із содою. У літрі теплої води слід розчинити кілька повних столових ложок соди. Потім потрібно покласти у цей розчин шкарпетки і залишити їх на ніч, щоб відмокали. А вранці можна випрати у пральній машині або вручну.
Допомогти також може оцет. Особливо ефективний цей спосіб для білих шкарпеток. Потрібно змішати 150 мл 9-відсоткового оцту з літром прохолодної води. У цей розчин слід покласти шкарпетки й залишити на ніч. А вранці слід добре відтиснути вологу і випрати шкарпетки звичним способом. Можна при цьому також використовувати відбілювач.
Для прання як білих, так і кольорових шкарпеток підійдуть кальцинована сода і нашатирний спирт. Насамперед слід змити з тканини верхній шар бруду. Для цього у таз наливають теплу воду і додають гель для прання, який можна також замінити шампунем або гелем для миття посуду чи скористатися господарським милом. У цій воді потрібно випрати шкарпетки.
Якщо забруднення дуже серйозні, у таз потрібно налити два літра води, додати дві столові ложки кальцинованої соди і добре перемішати. Потім додати 50 мл нашатирного спирту. Ретельно намилити кожну шкарпетку господарським або іншим милом.
Шкарпетки потрібно залишити у розчині. Верх тазу з водою слід накрити харчовою плівкою. Через годину шкарпетки можна дістати й випрати звичним способом.
В Україні правоохоронні органи почали більш суворо контролювати дотримання правил дорожнього руху, зокрема щодо проїзду пішохідних переходів. Водії, які не надають переваги пішоходам, можуть бути оштрафовані за порушення цього важливого правила. Про це...
23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...