Як підготуватися до нового сезону восени, щоб зібрати подвійний урожай - поради городникам

Щоб збирати на грядці ідеальний урожай влітку, потрібно подбати про це ще з осені. Підготовка до нового сезону дозволить збільшити врожайність рослин, захистити їх від хвороб і знизити ризик нападу шкідників, передають Патріоти України.

Прибрати хворі рослини

Хворі рослини стануть джерелом хвороб і для наступого сезону. Щоб уникнути цього, їх варто спалити. Водночас можна зробити компост навіть із зараженого бадилля, якщо мати впевненість і досвід.

Провести профілактику від шкідників

Восени в органічних купах та під шаром сміття можна відкопати яйця слимаків. Це треба зробити, щоб вони взимку змерзли і не розмножувалися наступного сезону. Також слід полити грядки (особливо із полуницею) препаратами на основі мітаризіуму, який знищує личинок хруща та деяких інших шкідників.

Посіяти сидерати

Осінь - чудова пора для посіву холодостійких сидеральних рослин, зокрема, злакових: овес, жито, озима пшениця. Перед морозами можна посіяти сидерати на грядки під культури, які висаджуються пізно (томати, огірки, кабачки). Навесні насіння зійде і почне активно рости, оздоровлюючи ґрунт і нарощуючи зелену масу.

Внести добрива

Восени обов'язково вносять добрива, наприклад, хлористий калій, добрива з хлором, гашеним вапном, свіжим або напівперепрілим гноєм. Все це вноситься під оранку чи перекопування.

Заготувати мульчу

З осені варто заготовити сіно, солому, скласти в купу або ящик опале листя, добути хвойний опад. Навіть якщо купувати солому, то краще зробити це восени, щоб добре її висушити.

Дуже дієвий метод! Як видалити жирну пляму з одягу без прання - зникне без сліду

середа, 29 березень 2023, 16:08

Мабуть, кожна людина протягом життя стикалася з проблемою жирних плям, які утворюються через неакуратність на одязі і псують його красу, передають Патріоти України. Звичайно ж, можна спробувати сучасні засоби для виведення плям, але, коштують вони доси...

Точність тесту вас здивує! Як визначити характер людини за кольором очей

середа, 29 березень 2023, 15:59

Напевно кожна людина в світі хотіла б чути лише правду, бачити щире ставлення до себе інших людей і ніколи не помилятися при виборі друзів і коханої людини. Однак далеко не всі можуть відразу розпізнати наміри того, хто перед вами стоїть. Виявляється, ...