У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допомоги та зменшення навантаження на вузьких спеціалістів. Однак є ситуації, коли пацієнт може звернутися до спеціаліста без направлення та отримати необхідну консультацію або лікування.
Залежно від медичного закладу та специфіки роботи, умови прийому без направлення можуть відрізнятися. У приватних клініках лікарі приймають без направлення, тоді як у державних закладах та поліклініках обов’язково потрібно уточнити цей момент перед записом. Важливо знати, коли можна звертатися до спеціаліста без додаткових документів.
Направлення не потрібне за таких умов:
Якщо лікар сам призначив повторний візит, пацієнту не потрібно отримувати нове направлення.
Для цього слід:
Якщо йдеться про невідкладну допомогу, треба просто звернутися до приймального відділення лікарні.
Здебільшого направлення потрібне для консультації вузькопрофільних спеціалістів у державних медичних закладах. Наприклад, щоб потрапити до ендокринолога, гастроентеролога, ревматолога чи невролога спочатку потрібно відвідати сімейного лікаря. Він оцінить стан пацієнта, призначить первинне лікування та за необхідності видасть направлення.
Кожному відомо, що з усього овочевого достатку існують ті овочі, що марно заморожувати.передають Патріоти України. Серед них – цибуля, але деякі домогосподарки навіщось продовжують прибирати її в морозилку. Навіщо це робити і яка у цьому практична кори...
Правильний режим засинання прямопропорційно впливає на те, чи буде ваш сон спокійним чи ні — і одна ключова звичка може серйозно впливати на це, передають Патріоти України. Дослідження показало, що дорослі, які користувалися мобільним телефоном або пла...