У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допомоги та зменшення навантаження на вузьких спеціалістів. Однак є ситуації, коли пацієнт може звернутися до спеціаліста без направлення та отримати необхідну консультацію або лікування.
Залежно від медичного закладу та специфіки роботи, умови прийому без направлення можуть відрізнятися. У приватних клініках лікарі приймають без направлення, тоді як у державних закладах та поліклініках обов’язково потрібно уточнити цей момент перед записом. Важливо знати, коли можна звертатися до спеціаліста без додаткових документів.
Направлення не потрібне за таких умов:
Якщо лікар сам призначив повторний візит, пацієнту не потрібно отримувати нове направлення.
Для цього слід:
Якщо йдеться про невідкладну допомогу, треба просто звернутися до приймального відділення лікарні.
Здебільшого направлення потрібне для консультації вузькопрофільних спеціалістів у державних медичних закладах. Наприклад, щоб потрапити до ендокринолога, гастроентеролога, ревматолога чи невролога спочатку потрібно відвідати сімейного лікаря. Він оцінить стан пацієнта, призначить первинне лікування та за необхідності видасть направлення.
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...
Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...