Коли ми купуємо чорні речі, то хочеться, щоб їхній насичений колір залишався таким якомога довше. Проте часте прання робить такий одяг більш тьмяним, передають Патріоти України.
З часом колір уже не має тієї насиченості, яка була одразу. Але якщо конкретна річ дорога вашому серцю, і вам би не хотілося просто викинути її зі своєї шафи, то варто розібратися, як повернути колір чорним речам у домашніх умовах.
Якщо річ дуже сильно вигоріла або з чорної стала сірою, то можна придбати спеціальну фарбу, за допомогою якої самостійно вдома пофарбувати річ. Проте якщо потрібно просто повернути насиченість чорним речам та "освіжити" їхній колір – у нагоді стануть прості домашні способи.
Потрібно десертну ложку тютюну залити 1 літром окропу і залишити його настоюватися, аж поки рідина не охолоне. Коли настій буде прохолодним, процідити його. Річ повністю випрати і після прання рівномірно протерти усю тканину губкою, змоченою у розчині. Проте варто стежити, щоб одні місця не намочити більше, ніж інші. Адже тоді колір виробу може бути нерівномірним.
Потрібно приготувати розчин оцту, розбавивши невелику його кількість водою. У цьому разі варто дотримуватися пропорції 1 столова ложка оцту на 1 літр води. У такому розчині замочити одяг на 30 хвилин, після чого випрати його повністю. Після такої процедури краще сушити одяг на свіжому повітрі, щоб запах оцту добре вивітрився.
У таз з гарячою водою потрібно засипати стільки кави, щоб вийшов міцний розчин. У ньому замочити чорний одяг на 30 хвилин. Після цього дістати речі з води і висушити.
Щоб повернути насиченість чорним речам, можна також скористатися звичайною содою. Невелику її кількість потрібно розчинити у воді й замочити одяг у цьому розчині на 1,5-2 години. Потім випрати одяг вручну або в машинці. Такий спосіб може не тільки покращити насиченість одягу, а й усунути неприємний запах поту.
Потрібно у миску з гарячою водою додати два настояні чайні пакетики і трішки яблучного оцту. У цьому розчині замочити темний одяг і потримати його так деякий час. Потім випрати одяг.
За давніми віруваннями, в народне свято 5 лютого не можна байдикувати і лінуватися. Українці присвячували цей день роботі в хліві та сараї. Приміщення оглядали, утеплювали та лагодили. Спорожнілі засіки вичищали. Свято 5 лютого в давні часи вважалося н...
Підготовка до НМТ з історії України – це важливий етап для кожного абітурієнта, який прагне здобути вищу освіту. Це важлива дисципліна, яка потрібна для вступу на багато різноманітних спеціальностей. Далеко не завжди можна підготуватись самостійно. Для...