Щоб отримувати щорічно гарні врожаї, необхідно підживлювати рослини. Для цього можна використовувати добрива, придбані у магазині (органічні та мінеральні), чи приготувати добриво, компост своїми руками за допомогою підручних засобів і органіки. Як це зробити, знає господар з Вінниччини Микола Кошовий, передають Патріоти України.
— Компостом є органічні добрива, які утворилися внаслідок розкладання органічних речовин мікроорганізмами. До них відносять гній, компости, торф, тирсу, солому, зелене добриво, мул, промислові та господарські відходи та інші, — розповідає Микола Кошовий. — Такі добрива містять азот, фосфор, калій, кальцій та інші елементи живлення рослин, а також органічні речовини, які позитивно впливають на властивості ґрунту.
Насамперед раджу вибрати місце для компостера на садовій ділянці, до якого буде зручно під'їжджати з садовою тачкою (але не під фруктовими деревами). Сам компостер можна зробити самому чи придбати готовий пластиковий, який має необхідні отвори для доступу повітря, його легко розібрати та перемістити в інше місце. Матеріал для компостування — гілки дерев, листя, бур'яни, гній, бадилля культурних рослин, деревна тирса, деревний попіл, побутові відходи (залишки чаю, кавова гуща, яєчна шкаралупа, шкірка фруктів і овочів, гриби, картон. Не варто закладати шкірки цитрусових, бадилля картоплі та помідорів, відходи тваринного походження, екскременти домашніх тварин, великі гілки, багаторічні бур'яни та бур'яни з насінням.
Періодично перемішуйте вміст компостера вилами чи лопатою, так він насичується киснем і швидше перепріває. Слід підтримувати вологість у компостній масі, час від часу поливаючи її. Якщо компост приготовлений правильно, то і пахнути він буде вельми приємно. Свіжий пахне лісом, сухим листям, грибами. Якщо є запах тухлих яєць, значить, в ямі або ящику не вистачає кисню, і вміст необхідно добре перемішати, пересипавши шари соломою або стружкою.
За словами господаря, правильний перегній досить пухкий і розсипчастий, так само ознакою готовності добрива є наявність в ньому великої кількості хробаків. Швидкість дозрівання компосту залежить від вологості, температури та розміру компостної ями. Зазвичай для природного процесу приготування добрива необхідно до 2 років, але зараз завдяки сучасним препаратам цей процес можна прискорити в рази.
Айфон — не просто смартфон, а й частина вашого стилю та особистості. Це якісні та довговічні пристрої, виготовлені з надійних та міцних матеріалів, але навіть вони потребують додаткового захисту. Ви можете придбати оригінальні чохли для Айфона, які точ...
Досвідчені квітникарі розкрили рецепт потужного засобу, який поверне до життя квітки, що погано ростуть в осінньо-зимовий період. Підживлення простимулює цвітіння і зробить рослини зеленішими та здоровішими, передають Патріоти України. Поповнити брак п...