Останні кілька десятиліть світ постійно задумується про здорове харчування - дієтологи розробляють дієти, якісь продукти радять то виключати, то включати в раціон. Однак крохмалисті вуглеводи, як правило, піддаються критиці - вони дуже калорійні, передають Патріоти України.
У своєму звіті Національна служба охорони здоров'я Англії опублікувала рекомендації, де йдеться про те, що вуглеводи, такі як картопля, рис і хліб, повинні становити трохи більше третини нашого раціону. Однак професорка Джон Тейлор із Університету Де Монфор у Лестері, яка спеціалізується на діабеті, вважає, що такі рекомендації скоріше шкодять, ніж приновсять користь.
Професорка Тейлор озвучила дуже сумну статистику — більшість людей за 30 несвідомо схильніша до розвитку діабету 2 ступеня. І виною тому високовуглеводна дієта.
Зазначимо, що близько 90% людей із діабетом страждають на захворювання другого типу (надбаний), близько 8% — на діабет 1 типу (генетичний), і лише 2% — на рідкісніші типи захворювання.
У ході дослідження, проведеного професоркою Тейлор, їй вдалося дізнатися, що для зниження розвитку діабету другого типу в людей віком від 30 до 40 років необхідно лише змінити раціон, — на думку вченої, якщо знизити кількість вуглеводів, що споживаються, таких як картопля і хліб, до 10% від раціону — це суттєво підвищить шанси не захворіти. Дослідження показало, що для половини людей достатньо буде дієти, фізичної активності й утрати ваги, щоб знизити ризик захворювання.
Згідно з звітом професорки Тейлор, якщо вуглеводи становитимуть лише 10% від раціону, це дозволить не лише схуднути й перезапустити метаболічні процеси в організмі, а й нормалізує рівень цукру в крові.
Нагадаємо, що діабет другого типу виникає через порушення, пов'язані з інсуліном, — організм або не виробляє його в належній кількості, або інсулін, що його виробляється тіло, не працює, як слід. Унаслідок цього рівень цукру в крові підвищується.
На думку Тейлор, небезпека полягає в тому, що більшість 30-річних людей починають набирати вагу, що фактично знаменує перехід до метаболічного синдрому та розвитку діабету другого типу. А неконтрольований діабет може призвести до небезпечних наслідків — аж до сліпоти, ампутації кінцівок чи навіть коми.
Отже, на думку дослідників, ефективним способом знизити ризик захворювання на діабет є контрольоване споживання крахмалистих вуглеводів тіа фізична активність.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...