Головний секрет у тому, щоб перед приготуванням замочити її на 1-2 години в солоному розчині (1 л води – 80 г солі). Пояснення цього «замочування» наукове: відбудеться дифузія, осмос та денатурація білків. Віктор Тітов пояснив усі процеси:
«1) Дифузія — процес взаємного проникнення молекул однієї речовини між молекулами іншої, що призводить до мимовільного вирівнювання їх концентрацій по всьому наявному об'єму — в даному випадку молекули солі, яких набагато більше в розсолі, проникають у клітини абстрактної курки, де цих молекул менше.
2) Осмос - процес при якому молекули розчинника проникають через напівпроникну мембрану у бік більшої концентрації розчиненої речовини. У нашому випадку роль розчинника виконує вода, і хоча концентрація солі в розсолі набагато вища, ніж у клітинах тієї ж курки, концентрація інших розчинених речовин у цих клітинах сприяє їх додатковому насиченню водою: у середньому, м'ясо, витримане в розсолі, важить на 6−8% більше, ніж до занурення у розсіл.
3) Денатурація білків: під впливом соляного розчину білки, які спочатку перебувають у скрученому стані, розкручуються та утворюють матрицю, яка утримує молекули води всередині клітин, не даючи волозі витекти з витриманого в розчині шматка курки під час термообробки. Процес денатурації також відбувається при нагріванні - саме тому засолені продукти готуються швидше, адже сіль уже зробила частину тієї роботи, що відводилася теплу".
Після того, як ваша курка "наситилася" розсолом, можна перейти до приготування будь-якої страви.
Навесні картопля та інші овочеві культури потерпають від заморозків, які можуть повністю знищити молоді сходження. Щоб цього не сталося, професійні агрономи дали кілька рекомендацій, які допоможуть захистити городні культури від різких перепадів темпер...
Настав квітень – сезон висадки розсади у відкритий ґрунт все ближче, а догляд за нею все складніший. Зокрема, якщо ви хочете отримати добре сформовані та стійкі до погодних умов рослини, важливо забезпечити їм правильний полив, передають Патріоти Украї...