Яке місце у авто найбезпечніше у разі аварії - відповідь вас здивує

Безпеці автомобільного руху приділяють чимало уваги в будь-якій країні, вивчаючи усі її аспекти та змінюючи правила. Так дослідники вирахували, яке сидіння в авто є найбільш безпечним, передають Патріоти України.

Як пише видання Sante Plus, всі крісла заднього ряду традиційно вважаються безпечнішими за передні. Але найбільш вдалим з точки зору безпеки довгий час вважали саме середнє заднє сидіння. Воно буцімто отримує найменше пошкоджень під час удару.

Вся справа в тому, що деформації та механічного впливу зазнають саме ті зони в авто, які знаходяться ближче до точки удару, котра припадає на зовнішні стінки. А середина салону, де розташоване це крісло, найбільш віддалена від них, тож і ураження тут найчастіше мінімальне.

Втім, нещодавні тести показали, що насправді це не зовсім так. Дослідження вивчали не сучасні авто, а старіші моделі – на яких ще не встановлювали сучасні системи безпеки. І з’ясувалось, що в таких авто задні сидіння є небезпечнішими за передні. А найбільш захищеним місцем виявилось переднє пасажирське сидіння.

Проте слід зазначити, що у результатах проведених тестів було чітко зазначено, що це "правило" поширюється лише на дорослих. Для дітей до 14 років задні сидіння залишаються безпечнішими, незалежно від моделі автомобіля – сучасної або старої. І дослідники вкотре наполягли, що ремінь безпеки має бути пристібнутим в будь-якому разі, всі відволікаючі фактори для водія зведені до мінімуму, а діти мають перебувати у спеціальних автокріслах.

Колір має значення. Один сорт смородини - найкорисніший

субота, 19 липень 2025, 13:05

Чорна, червона, а може, біла? Який сорт смородини найкорисніший і яку харчову цінність має кожен із них? Варто дізнатися відповіді на ці запитання, особливо зараз, коли в Україні триває сезон цих смачних ягід, передають Патріоти України. У світі існує ...

Втрачаєте слух? Ви ризикуєте втратити й пам’ять - нове дослідження шокує

субота, 19 липень 2025, 10:08

Швейцарські науковці з Женевського університету встановили: навіть у соціально активних людей самотність у поєднанні з погіршенням слуху значно пришвидшує когнітивний занепад, передають Патріоти України. У новому дослідженні, опублікованому в журналі C...