Які кімнатні рослини принесуть найбільшу користь для здоров’я - список

Піклування про кімнатні рослини уже саме по собі корисне для здоров’я. По-перше, це чудове хобі, яке знімає стрес і піднімає настрій. По-друге, жива зелень у приміщенні дуже корисна для душевного спокою, передають Патріоти України

Але це далеко не всі переваги, які можна отримати від вазонів. Окремі види вміють очищувати повітря, знижувати чи підвищувати вологість, відлякувати комах і навіть сприяти сну. Просто треба знати, які кімнатні рослини найкорисніші для здоров’я, і обирати їх під свої потреби.

Очищення повітря

Хлорофітум – цей світло-зелений кущик зі смугастим листям ефективно подолає у приміщенні пари формальдегіду, толуолу, ксилолу та інших речовин, які можуть виділятись із меблів, текстилю та будівельних матеріалів. До того ж він цілком безпечний для дітей і домашніх тварин.

Аспленіум – яскраву папороть називають "зеленою печінкою" за здатність нейтралізувати цілу купу фізичних, біологічних та хімічних забрудників повітря. Ба більше, він здатний дещо зменшити звукове забруднення, якщо виростити досить великий і густий кущ.

Драцена – різні види драцен мають дещо різну поглинальну здатність, але абсолютно усі очищують повітря від некорисних газів. Обирайте вид на свій смак і простір.

Алое вера – його рекомендують ставити у приміщенні, де нещодавно був ремонт. Рослина поглине залишки парів від усіх клеїв, фарб, лаків, тощо.

Англійський плющ – ця рослина процвітатиме навіть у темних та прохолодних приміщеннях, адже її батьківщина -Європа. Натомість вона очистить повітря від шкідливих випарів і навіть спор плісняви. Але такий вазон краще тримати подалі від дітей та тварин.

Сансев’єрія – чемпіон з очищення повітря від шкідливих речовин. При цьому вона здатна виробляти кисень навіть уночі. Щоб допомогти їй фільтрувати повітря, просто час від часу протирайте її листя від пилу.

Зниження вологості

Спатифілум – квітка настільки полюбляє вологу, що вбирає її не тільки з ґрунту, але й поглинає з повітря. Тому у надмірно вологих приміщеннях вона почуватиметься тільки краще.

Епіпремнум – якщо у рослини є повітряні корінці, значить вона поглинає через них вологу з повітря. Простому правилу відповідає ця невибаглива ліана.

Тілландсія – рослина належить до бромелієвих, тобто є родичкою тропічого ананаса. А отже вологе повітря є її стихією. Вона живиться цією вологою, осушуючи повітря до прийнятного рівня.

Кактуси – усі кактуси звикли жити в умовах, де води дуже-дуже мало, тому вони запрограмовані вбирати її всіма можливими способами. В тому числі з повітря.

Орхідея – ця рослина в природі живе не в ґрунті, а спирається на кору дерев, тож споживає вологу значною мірою з повітря. Отже підвищений рівень водяної пари у кімнаті квітку тільки порадує.

Підвищення вологи

Пальма арека – ця пальма має найвищий рівень транспірації серед кімнатних рослин, тобто вона віддає у повітря чимало вологи, яку споживає через корені. В принципі, цей показник високий у всіх пальм і ви можете обрати собі варіант до смаку та габаритів приміщення, бо арека все ж є досить великою рослиною.

Фікус еластика – великі жорсткі листки цієї рослини щедро випаровують вологу і насичують нею повітря у приміщенні. Головне – вчасно протирати рослину від пилу. Взагалі, це досить чіткий індикатор: чим більше у рослини листя, тим сильніше вона віддає з нього рідину.

Драцена запашна – в процесі життєдіяльності ця рослина віддає назовні майже всю вологу, яку споживає. І заодно при цьому освіжає повітря.

Нефролепіс – папороті у природі живуть у вологому ґрунті, тому добре відводять надмір води, який можуть отримати через корені. Нефролепіс, чи не найефективніший в цьому плані вид з тих, які можна вирощувати вдома.

Шеффлера – ця рослина швидко розростається, збільшує свою листяну масу і цим посилює ефект насичення повітря вологою.

Відлякування комахДіонея – ця хижа рослина розправляється з комарами та мухами дуже просто. Вона їх їсть. За це й отримала другу назву – Венерина мухоловка. Доглядати діонею не дуже просто, але споглядати, як вона полює, надзвичайно захопливо.

Ароматична зелень – розмарин, базилік, м’ята, шавлія, тощо не тільки приємно пахнуть і доповнюють смак страв. Своїм ароматом вони ще й відлякують комах. Тому є сенс насіяти їх на літо у себе на кухонному підвіконні.

Котяча м’ята – травичка, яку купують котам для поліпшення травлення, має запах, який просто не виносять різні комахи. Від комарів до кліщів. Тільки доведеться сховати кущик чи два від пухнатого улюбленця, якщо ви хочете довго насолоджуватись ефектом рослини.

Чорнобривці – запах цих квітів не виносять навіть кролики, що вже казати про комах. Квітучою рослиною можна на літо оздобити вікно чи балкон, вона не пропустить непроханих гостей. Для закритого приміщення її запах може бути надто сильним.

Хризантеми – мають схожі до чорнобривців властивості, однак дещо слабше пахнуть, тому їх можна вирощувати в приміщенні. Заодно вони непогано очистять повітря.

Поліпшення сну

Лаванда – ароматичну олію з квітів цієї рослини рекомендують використовувати при безсонні. Але можна і прикрасити невеличким кущиком спальню. Його запах під час цвітіння допоможе розслабитись і швидше заснути.

Валер’яна – чи не сильніші заспокійливі властивості має валер’яна. Попри те, що ми звикли вирощувати її у відкритому ґрунті, щоби отримати цілющий корінь, вона чудово почувається і у вазоні. У період цвітіння її пелюстки можна додавати у ванну.

Гарденія жасминовидна – теж хороший варіант для любителів ароматерапії перед сном. Тонкий запах квітів рослини допомагає швидше і глибше розслабитись.

Пасифлора – підійде людям з підвищеною тривожністю. Її аромат допомагає боротись з цією проблемою і поліпшує сон навіть у людей, які страждають від хронічного стресу.

Джерело: Обозреватель

Народні прикмети на 25 листопада: Чому на Клима Холодного українці традиційно починали важливі справи натщесерце

понеділок, 25 листопад 2024, 7:05

Православне свято 25 листопада за новим календарем (8 грудня за старим) - день пам'яті Климента I, папи Римського і одного з апостолів від сімдесяти (у народі - Клим Холодний). За юліанським календарем - святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександ...

Поради, як творять дива! Як зробити волосся блискучим "не за всі гроші світу"

неділя, 24 листопад 2024, 22:10

Блиск – ознака здоров'я та доглянутості вашого волосся, проте повсякденний вплив забруднень, жорсткої води, хімічних засобів для укладання та гарячих інструментів може позбавити його цього бажаного сяйва, передають Патріоти України з посиланням на ТСН....