Рослинна олія - продукт, який є у кожної господині на кухні. На сьогоднішній день на прилавках магазинів є різні види олій. Експерти розповіли, які з них краще не вживати в раціон і не використовувати при смаженні, щоб не нашкодити своєму організму, передають Патріоти України.
Соняшникова олія - найпопулярніша в раціоні більшості людей. Вона найдоступніша за ціною. Однак варто знати, що корисна ця олія тільки у свіжому вигляді, а при термічній обробці стає небезпечною для здоров'я.
Також небезпечними при термічній обробці стають гарбузова, арахісова, мигдальна, конопляна, гірчична, лляна, кунжутна, ріпакова олія, а також олії волоського горіха та виноградних кісточок. Всі ці види рослинних олій потрібно вживати у свіжому вигляді, додаючи їх у салати, соуси та інші закуски.
А для смаження найбезпечніше використовувати оливкову рафіновану, кукурудзяну та кокосову олію. Також корисно смажити на топленому вершковому маслі, олії авокадо та будь-якому тваринному жирі. Не дарма наші бабусі раніше використовували сало для смаження, адже це натуральний продукт, який і смак страв покращує, і містить багато корисних насичених кислот.
Шкідливими рослинні олії стають при високих температурах, коли починають виділяти канцерогени. Саме тому вживання смажених продуктів підвищує ризик серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, раку та метаболічного синдрому.
Яблука з кісточками можна їсти, але варто пам'ятати, що насіння яблук містить амигдалін — сполуку, яка в організмі може перетворюватися на ціаністий водень (отруту). Однак для того, щоб це стало небезпечним, потрібно з'їсти дуже велику кількість насінн...
Кольорова система маркування, яка використовується на професійних кухнях, створена для того, щоб уникнути забруднення продуктів через їхнє перекриття, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Наприклад, червона дошка призначена для м'яса, синя —...