
Капуста дуже часто страждає від різних шкідників, які проїдають листя або заводяться прямо в ядрі качана. Але якщо між рядами посадити інші культури, вони відлякають гусениць, метеликів-шкідників, совок тощо, а також покращать якість та кількість врожаю.
Досвідчені городники намагаються використовувати площу городу максимум. Але не тільки для цього культури підсаджують одна до одної. Справа в тому, що деякі рослини здатні зміцнювати одна одну, допомагати розвиватися, давати більший врожай та захищати від шкідників.
Що посадити між капустою?
- Буряк вважається найкращим супутником капусти. На біохімічному рівні обидві рослини підтримують і живлять одна одну – плоди виростають потужними та соковитими, і дають гарний результат.
- Селера відлякує хрестоцвітих блішок.
- Кріп захистить від гусениць завдяки фітонцидам. Він має сильний запах, який приваблює хижих комах, які поїдають небезпечних для капусти совок. Також завдяки кропу, що росте поруч, качани отримають особливий смак.
- Естрагон завдяки своєму запаху відлякує совок взагалі, і вони не заводяться під кущами капусти. Те саме стосується мініруючої молі, яка через запах облітає естрагон і не сідає десь поблизу, а тому капуста буде захищена.
- Земні блішки, зелені бариди, метелики-шкідники дуже не люблять шавлію, ісопу та чаберу.
- А ось м'ята та полин перебивають своїм ароматом запах капусти і шкідники не знаходять шлях до ласого плоду.
- Чорнобривці не лише прикрасять город, а й захистять капусту від шкідників. Їхній різкий запах неприємний для багатьох комах, як білянка та мініруюча моль. Фітонциди рослини відлякують метеликів, капустянку та попелиці, захищають від нематод та грибків
Якщо під рукою немає таблеток або ви не бажаєте розв'язувати проблему медикаментозно, кухня може стати вашим союзником у боротьбі з головним болем. У звичних продуктах часто ховаються природні засоби, які здатні полегшити біль або навіть запобігти його...
Телевізійна техніка радянської епохи, особливо моделі 1950-1980-х років, займає особливе місце у пам'яті покоління, яке жило за часів СРСР. Попри те, що телевізори були дефіцитним і дорогим товаром, символом престижу та важливим джерелом інформації та ...