Квіти будуть великими та переживуть посушливе літо - як застосувати дріжджі в якості добрива

Дріжджі - дешевий і доступний продукт, який можна купити в будь-якому магазині та використовувати не лише в кулінарії, але і в саду та на городі, передають Патріоти України.

Багато рослин люблять дріжджову підгодівлю (огірки, томати, перці та баклажани), а квіти її просто обожнюють. Зокрема, троянди від дріжджової підгодівлі цвітуть просто приголомшливо, а ще легко переносять посушливе літо.

Чим корисна дріжджова підгодівля

Дріжджі не зовсім вірно називати підгодівлею. Це скоріше стимулятор росту. Тому важливо не забувати і про використання органічних і мінеральних добрив.

Дріжджі як добриво для троянд - в чому користь:

  • Поліпшується структура ґрунту, в результаті коріння отримує більше кисню.
  • Дріжджі насичують азотом, він необхідний при формуванні пагонів і листя.
  • Мінерали і мікроелементи зміцнюють троянду і підвищують її стійкість до хвороб.
  • Якщо обробити дріжджовим розчином живці троянд, то коріння з'явиться на 10-12 днів раніше і кількість їх буде в 2-10 разів більша.

Дріжджі як добриво - в чому мінуси

Така підгодівля сильно підкислює ґрунт. Щоби нейтралізувати цей ефект, рекомендується паралельно з дріжджами використовувати зольні розчини. Дріжджі вимивають з ґрунту калій та кальцій. Щоб уникнути цього, також використовують золу.

Не можна підгодовувати рослини дріжджами в період бутонізації. В іншому випадку замість красивих і великих квітів є ризик отримати багато дрібних. Поливати рослини розчином з дріжджами можна лише під корінь. Якщо він потрапить на листя, то воно в'яне та опадає.

Коли можна підгодовувати рослини дріжджами

Першу підгодівлю дріжджами досвідчені садівники радять проводити навесні, коли рослина тільки прокидається. Причому ґрунт повинен прогрітися до температури у 20 градусів, адже в холодній землі дріжджі просто загинуть. Перша підгодівля потрібна для стимуляції розвитку кореневої системи, нарощування зеленої маси та утворення бутонів.

Другу підгодівлю проводять влітку після першого цвітіння. Якщо використовувати дріжджі як добриво для троянд восени, то це призведе до бурхливого зростання бічних пагонів, які не встигнуть зміцніти до зими і вимерзнуть. Важливо! За кілька днів до застосування дріжджового розчину внесіть у ґрунт золу. Добриво виливайте під корінь.

Як приготувати добриво для троянд удома з дріжджів

Використовувати можна як свіжі, так і сухі хлібопекарські дріжджі.

Рецепт №1. Традиційна підгодівля зі свіжих дріжджів.

Вам знадобляться:

  • свіжі дріжджі - 100 грам;
  • тепла, але не гаряча вода - 1 літр;
  • цукор (або старе зацукроване варення) — 2 чайні ложки.

Змішати інгредієнти. Почекати, поки суміш заграє. Розвести п'ятьма літрами води. Виливати під корінь по одному літру.

Цей розчин потрібно використовувати одразу. Зберігати його не можна.

Рецепт №2. Традиційна підгодівля із сухих дріжджів.

Вам знадобляться:

  • сухі дріжджі - 10 грамів;
  • тепла, але не гаряча вода -10 літрів;
  • цукор (або старе зацукроване варення) — 2 столові ложки.

Змішати інгредієнти. Почекати, поки суміш заграє. Розвести в п'ятдесяти літрах води. При підгодівлі під кожен кущ виливати по одному літру розчину.

Буде дуже смачно! ТОП-3 старовинні рецепти українських великодніх пасок

четвер, 2 травень 2024, 18:50

Напередодні Великодня пропонуємо приготувати паску з фруктовим кремом за рецептом Осипи Заклинської (1928 рік), сирну паску з чорницями з книги “Як добре і здорово варити” (1938 рік) та мигдалеву бабку за рецептом 1910 року, передають Патріоти України....

Які хитрощі допоможуть виправити ситуацію, якщо борщ вийшов надто кислим

четвер, 2 травень 2024, 18:07

У борщу завжди присутня впізнавана кислинка, без якої страву не вийде назвати класичною, передають Патріоти України. Однак будь-яка господиня може перестаратися, у результаті чого страва стає надмірно кислою. Як правило, ця ситуація виникає у тому випа...