Малина має бути в кожному саду, проте хвороби та шкідники також люблять солодкі плоди. Якщо не бути обережним, власний урожай може виявитися дуже мізерним. Щоб цього не сталося з вами, видання Mein schoener garten поділилось дієвими порадами, передають Патріоти України.
Існує дві групи сортів: літня та осіння малина. Літні сорти дають більші плоди, але також часто піддаються нападу личинок малинового жука і часто страждають від хвороб тростини. Ці проблеми майже не виникають з осінніми сортами. Вони цвітуть і плодоносять занадто пізно для малинового жука, а хвороби тростини не виникають, оскільки пагони обрізають через рік. Ще однією перевагою є те, що рослинам не потрібна шпалера.
Саджайте малину на гребенях. Малина схильна до кореневої гнилі. Ви можете запобігти цьому, висаджуючи малину на грядках: розпушіть ґрунт і зробіть гряду висотою 30 см і шириною 60 сантиметрів з багатого гумусом ґрунту. При необхідності збагатіть садову землю великою кількістю компосту з листя і кори. Помістіть три кущі малини на погонний метр посередині насипу, а в кінці засипте його мульчею з кори. До речі: для молодих рослин у горщиках час посадки майже цілий рік.
У саду кущі малини потребують сонячного місця, щоб інтенсивно цвісти і добре визрівати. У затінених місцях частота запилення квіток набагато нижча, а втрати від личинок малинового жука у літніх сортів вищі.
Якщо ви хочете удобрювати свою малину, робіть це економно: невеликої жмені органічного добрива для рослин навесні цілком достатньо, щоб забезпечити гарний врожай влітку або восени. Органічні добрива є найкращим вибором, оскільки вони повільно вивільняють свої поживні речовини протягом тривалого періоду часу і збагачують ґрунт гумусом — саме так, як це потрібно малині.
Малину слід удобрювати раз на рік — особливо, коли рослини ще молоді. Однократно плодоносні сорти, які також називають літньою малиною, дають квіти і плоди виключно на бічних пагонах дворічних рослин. Мульчуйте малину обрізками газону. Крім того, скошена трава, що перегниває, збагачує ґрунт гумусом і поживними речовинами.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...