"Майже у кожної господині є пряність у вигляді коричневого порошку в баночці або герметичному пакеті з написом «кориця». Її часто додають до печених яблук або в випічку, щоб зробити ці страви більш ароматними і приємними на смак. Але що ще, крім аромату і смаку може дати кориця людині? Чи є від неї якась користь або може бути потрібно з обережністю її застосовувати?", - пише на своїй сторінці у "Фейсбук" лікар-дієтолог Світлана Фус, передають Патріоти України, та продовжує:
"Корицю отримують з кори вічнозеленого дерева коричника. Кору згортають в трубочку і висушують. В такому вигляді її можна бачити в продажу. Але в основному після висушування її подрібнюють і продають у вигляді порошку.
Ефірна олія, що знаходиться в корі надає цій прянощі неповторний аромат і смак. Основний компонент ефірного масла - коричний альдегід. Завдяки йому, як вважається, кориця завдячує більшістю своїх корисних для здоров'я властивостей. Дослідження показали, що в кориці вища кількість антиоксидантів серед усіх прянощів. Крім того, містить в собі дубильні речовини і активні речовини з антимікробними і протигрибковими властивостями. Екстракти і ефірна олія кориці є цінним компонентом ліків проти застуди, їх використовують в дерматології та стоматології для поліпшення загоєння ран на шкірі і слизовій порожнини рота. Ці властивості знайшли застосування і в домашньому консервуванні - пряність допомагає довше зберігати продукти, приготовані маринади. Крім того, кориця в випічці може істотно знизити кількість цукру, що додається.
Зараз часто бачу в Інтернеті рекомендації щодо використання кориці для схуднення. І правда, дані деяких досліджень показують, що прянощі, такі як кориця і перець чилі, можуть збільшити швидкість метаболізму. Одне дослідження навіть показало, що коричний альдегід спонукає жирові клітини спалювати свій жир і допомагає захистити організм від ожиріння. Однак потрібно знати, що вміст цієї речовини в самій прянощі недостатній для того, щоб викликати такий ефект. Тому давайте не будемо чекати чудес від прянощів і збережемо здоровий глузд! Треба розуміти: схуднути, не докладаючи до цього ніяких зусиль, не можна. Насправді сприяти схудненню може проста заміна цукру на солодкувату за смаком корицю в деяких стравах та відмова від солодкого.
Кориця безпечна, але вживати її треба помірно. Це пов'язано з вмістом кумарину, який є антагоністом вітаміну К і у великих кількостях може викликати побічні ефекти: пошкоджувати печінку і впливати на згортання крові. Цю пряність не слід використовувати при схильності до кровотеч, її необхідно виключити з раціону вагітних жінок.
Ці застереження в основному відносяться до китайської кориці, де вміст кумарину більший, ніж в цейлонській. Але не дивлячись на те, звідки до нас прибула кориця, дорослі можуть вживати її не більше ніж 1 чайна ложка в день. Для дітей безпечна кількість ще менше.
Використовувати корицю можна не тільки в випічці. Її додають в каву або чай, посипають нею кашу, або додають в кефір і йогурт. Всього щіпка кориці може перетворити кефір, вівсяну кашу на воді та інші прісні страви в задоволення і ласощі. Головне при регулярному вживанні не перевищувати її допустиму норму".
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...