Може обернутися бідою! Науковці пояснили, чому ніколи не слід пити і їсти гаряче

Дослідники Американського онкологічного товариства рекомендують утримуватися від споживання гарячої їжі і напоїв, оскільки це здатне серйозно нашкодити здоров'ю, передають Патріоти України.

За словами фахівців, така звичка асоціюється з розвитком раку стравоходу, пише medikforum. Зокрема, дослідники вивчили дані понад 50 тис. осіб і виявили, що у людей, які регулярно п'ють чай температурою вище 60 градусів, ризик розвитку раку стравоходу на 90% вищий в порівнянні з тими, хто байдужий до гарячих напоїв.

При цьому, вчені зазначають, що щоб піддатися такому ризику, досить випивати близько 700 мл гарячого в день, тобто близько двох великих чашок.

"Сонячний опік може посприяти раку шкіри, куріння - раку легенів, а гаряча їжа і напої – раку стравоходу. Останні травмують ніжну слизову тканину травного органу, і з часом це може призвести до клітинних змін, утворення злоякісних клітин", - пояснили експерти.

Фахівці пояснюють, що відразу після заварювання чай зазвичай має температуру від 80 до 95 градусів. Якщо дати чаю охолонути на кілька градусів і випити тільки одну чашку, навряд чи трапиться щось небезпечне, тим більше, що такий напій навряд чи можна випити залпом. Але любителям чаю, які не обмежуються однією чашкою, вживають його в кількості більше 500 мл за день, вчені рекомендують стежити за тим, щоб температура напою не перевищувала 60 градусів.

Як правильно годувати собаку: Кінолог розкрив метод, який сприяє розумовому розвитку вашого улюбленця

вівторок, 22 липень 2025, 18:08

Фахівець з поведінки собак Вілл Еттерсон поділився незвичайним методом годування, який принесе користь вашому собаці кількома способами, передають Патріоти України. Основні моменти:

Чому банан може бути шкідливим для вашого смузі? Відкриваємо важливі деталі

вівторок, 22 липень 2025, 17:57

Банан - це один з найпоширеніших інгредієнтів у смузі: він солодкий, кремовий і легкий у використанні. Однак нові дослідження показують, що його додавання може знижувати харчову цінність інших складових смузі, зокрема тих, що багаті на поліфеноли. Чи в...