Набряки та переїдання: Ось як наш організм реагує на дефіцит білка

Білок потрібний для нормального функціонування організму. Якщо ви не рахуєте КБЖУ в раціоні або дотримуєтеся вегетаріанського харчування, ви в зоні ризику. Основні ознаки того, що вам час заповнити дефіцит корисного елемента, передають Патріоти України.

Вам постійно хочеться їсти

Щойно був обід, а ви знову поглядаєте на холодильник? Ви можете відчувати легкий голод від одного прийому їжі до іншого, але сильне бажання з’їсти що-небудь кожні півгодини це вже проблема. Одна з причин такої поведінки – нестача білка. Білок контролює рівень цукру та допомагає зберігати почуття ситості надовго. До того ж достатня кількість білка в організмі знижує потребу у шкідливих солоних та солодких продуктах.

Ваш обмін речовин сповільнюється

Якщо ми їмо мало білкових продуктів, організм втрачає м’язову масу. Чим менше м’язів, тим нижча швидкість метаболізму. Як не дивно, але саме тіло підкачане допомагає нам худнути і спалювати калорії. Оптимальна кількість білка на добу – 0,8 грама на кілограм маси тіла.

Вам важко зосередитись

Погано запам’ятовуєте нову інформацію і постійно відволікаєтесь? Можливо зниження концентрації пов’язане з дефіцитом білка в організмі. Як це працює? Білок – важливий елемент, який бере участь у процесах утворення гормонів та ферментів. Вони, своєю чергою, впливають на якість роботи мозку.

Ваші рани та травми повільно гояться

Білкові сполуки також беруть участь у процесі загоєння та відновлення шкіри. Дефіцит білка в організмі призводить до поганого кровообігу та тривалого загоєння нових травм та ран. До того ж, коли ви виключаєте білок із раціону, знижується щільність кісток, що підвищує ризик частих переломів.

У вас з’являються набряки

Альбумін – це вид білка, який міститься у крові людини. Його завдання – регулювати кількість рідини в організмі. Дефіцит білка призводить до зниження альбуміну. В результаті все тіло починає набрякати.

Ваші нігті часто ламаються

Організм завжди працює за принципом – насамперед потрібно забезпечити харчуванням життєво важливі органи. Волосся і нігті не входять до цієї категорії, тому будь-який дефіцит позначається в першу чергу на здоров’я нігтів і волосся. Якщо помітили, що волосся стало тьмяним, а нігті почали шаруватись, збільшіть кількість білка в раціоні.

Їжте достатню кількість білкових продуктів. Слідкуйте за рівнем вітаміну D в організмі та деяких вітамінів. Здавайте аналізи, щоб дізнатися, чи вистачає вітамінів групи B.

Господиням на замітку! Як правильно додавати соду в тісто, щоб випічка піднялася

понеділок, 24 лютий 2025, 7:12

Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...

Народні прикмети на 24 лютого. Чому українським жінкам та дівчатам цього дня заборонялося заплітати волосся

понеділок, 24 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...