Звичка їсти вночі притаманна великій кількості людей. На жаль, вона несе шкоду для здоров'я. Чому апетит приходить вночі і як позбутися синдрому "нічної їжі", передають Патріоти України.
Через такий збій у режимі харчування можуть розвиватися різноманітні захворювання шлунково-кишкового тракту, а це провокує збільшення ваги і зниження стресостійкості. Якщо ви не можете впоратися з нічним жертям упродовж 2-3 місяців, краще звернутися до лікаря. Підходяще лікування може підібрати лише дієтолог або ендокринолог.
Але якщо нічне жертя відбувається через зовнішні фактори, емоційний стан чи індивідуальні особливості організму, ви можете вирішити проблему й самостійно.
Причина в постійних нічних перекушуваннях може критися в рідкісних прийманнях їжі. Відмовок у людини може бути багато: нема часу на роботі, не хочеться йти до кафе, неможливо взяти з собою повноцінний обід. Але якщо ви дійсно хочете припинити вставати вночі, щоб поїсти, треба вирішити цю проблему й налагодити систему харчування вдень.
Чому це важливо? Якщо людина їсть менше трьох разів на день, порушується система контролю апетиту. Тому в організмі збільшується кількість гормону греліну. Це виявляється до вечора в підвищенному відчутті голоду. І тут жодна сила волі не зможе допомогти, тому що лише вона не знизить рівень гормону.
Що робити:
Ще однією причиною нічного апетиту можна назвати відсутність апетиту в другій половині дня. Якщо ви часто обмежуєтеся вранішнім горнятком кави, то ближче до вечора відчуття голоду точно буде доволі сильним. Лікарі пов'язують це з особливостями біоритмів людини, яким підпорядковане й відчуття голоду. У різних людей воно може виникати в різний час дня і різну кількість разів. В такій ситуації може бути досить складно підтримувати вагу в нормі, але і з неї можна знайти вихід.
Що робити:
Впливає на появу нічного жертя і стресова ситуація. Через підвищену емоційну напруженість відбувається викид великої кількості кортизолу. Якщо ж стресова ситуація триває доволі довго чи людина зазнає перевантаження нервової системи, можуть порушуватися природні коливання цього гормону. Саме у другій половині дня кортизол досягає найвищої точки, коли людина відчуває стрес. А це призводить до збільшення вироблення інсуліну, тому вночі відчувається звірячий апетит.
Що робити:
Насамперед варто запам'ятати, що їжа не має збільшувати рівень глюкози в крові та викид інсуліну, тому це мають бути продукти з невеликим вмістом вуглеводів і низьким глікемічним індексом. Не їжте на ніч фрукти, тому що вони саме і забезпечують ці "інсулінові гойдалки", через які досить швидко знову хочеться їсти.
Найкраще з'їсти перед сном нежирний сир із зеленню й томатами, сендвіч із цільнозернового хліба з нежирною рибою, яєчний білок без солі, нарізані овочі з гуакамоле, смажений нут зі спеціями, скибочки пісної яловичини або курятини, рулетики з салатного листя, індички та авокадо
Досвідчені квітникарі розкрили рецепт потужного засобу, який поверне до життя квітки, що погано ростуть в осінньо-зимовий період. Підживлення простимулює цвітіння і зробить рослини зеленішими та здоровішими, передають Патріоти України. Поповнити брак п...
Безумовно, всім подобається, коли млинці виходять з дірочками. Така страва має дуже апетитний зовнішній вигляд, передають Патріоти України. Однак домогтися подібної ніздрюватості досить складно. Потрібно враховувати одразу декілька нюансів приготування...