Традиція випікання осетинських пирогів надзвичайно стара: цю страву їли ще кочові скіфи та сармати. З часом страва обросла великою кількістю обрядів в Осетії, а також полюбилася кулінарам далеко за її межами, зазначають Патріоти України.
«Існує велика кількість варіантів начинок. У кожної осетинської господині є свої улюблені рецепти. Дуже часто готують осетинський пиріг з сиром, із зеленню, із сиром та картоплею та навіть із квасолею, популярний осетинський пиріг з м’ясом. Та їх об'єднує процес приготування тіста», — розповів Євген Клопотенко.
Якщо заздалегідь приготувати всі інгредієнти для осетинського пирога, приготування займе значно менше часу, адже все буде під рукою.
Для тіста:
Для сирної начинки:
Для м’ясної начинки:
У миску з борошном розкришіть пресовані дріжджі, а з іншого боку миски досипте сіль та цукор, щоб ці інгредієнти не змішувалися. Долийте теплу воду, щоб тісто піднялося. Додайте в миску 4 ст. л. соняшникової олії, щоб тісто вийшло більш пружним.
Замісіть дуже м’яке й еластичне тісто, яке не повинно липнути до рук.
Сформуйте з тіста кулю та поверніть його в миску. Накрийте рушником або харчовою плівкою та залиште в теплому місці без протягів на 40−60 хвилин для підйому. За цей час воно має збільшитися в 2−3 рази.
Коли тісто підійде, ще раз обімніть його та розділіть на дві рівні частини.
Для сирної начинки натріть на крупній тертці адигейський сир і сулугуні. Додайте яйце, сіль і мелений чорний перець за смаком. Добре все перемішайте.
Для м’ясної начинки в телячий фарш додайте половину чайної ложки зіри, подрібнену ріпчасту цибулю, часник, кінзу, соняшникову олію, сіль і перець. Все добре вимішайте та відбийте фарш, щоб він добре тримався.
Розкачайте одну частину тіста в круглий пласт товщиною 3−5 мм. У центр викладіть сирну начинку в формі кулі. Дуже щільно защипніть краї тіста зверху. Так само сформуйте другий осетинський пиріг з начинкою із телячого фаршу.
Переверніть отриману кулю швом вниз на деко з пергаментом, підпилений борошном, і руками сформуйте осетинський пиріг діаметром 20−22 см, акуратно стискаючи тісто з начинкою пальцями, щоб не порвати його і щоб соковита начинка залишилися всередині пирога.
Відправте пироги в духовку, розігріту до 180 градусів, на 25−30 хвилин. Як тільки пиріг стане підрум'янюватися — дістаньте його з духовки та змастіть вершковим маслом. Пиріг буде трохи роздутим, не хвилюйтеся, так і повинно бути. Після змащування маслом він осяде. Можна за бажанням зробити невеликий прокол ножем.
Складайте пироги один на інший і знову змащуйте вершковим маслом, щоб вони стали м’якими й ароматними. Дайте пирогам відпочити 10−15 хвилин і подавайте. Осетинські пироги дуже смачні і в теплому, і в холодному вигляді. Смачного!
Гаряча чашка чаю може не лише створити відчуття спокою, а й реально знизити рівень тривожності завдяки активним сполукам у його складі. Хоча люди використовують чай для заспокоєння століттями, наука лише зараз підтверджує його вплив на психічне здоров’...
Приготування домашньої випічки – це справжнє мистецтво, яке вимагає уваги до деталей та дотримання певних правил. Однак, навіть досвідчені господині іноді стикаються з проблемою, коли булочки чи пироги виходять сухими та крихкими, передають Патріоти Ук...