Загальні рецепти економії електроенергії - це енергозбереження та підвищення енергоефективності використовуваних приладів. Про це розповів експерт із енергетики Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.
"Енергозбереження в основному полягає у тепловому ізолюванні, якщо йдеться про будівлі. Його виконують на основі результатів енергоаудиту. Тобто спочатку потрібно побачити, через які елементи чи конструкції втрачається тепло. Потім - ізолювати їх відповідними матеріалами", - радить експерт.
З його слів, щоб зекономити електроенергію, варто купувати обладнання з найвищою енергетичною ефективністю. "Кожен прилад має наклейку з літерою, стрілкою і характеристиками, які визначають кількість енергії, витраченої на отримання певного результату. Стрілки мають кольори від зеленого до червоного, літери - від А до Е. Кожна літера може мати "плюси". Наприклад, енергетичне маркування А+++ зараз є найкращим", - пояснює експерт із енергетики.
Він зазначає, що потрібно проаналізувати витрати на енергетичні ресурси. Побачити, які становлять максимальну частку в платіжці і зосередитися на їх зменшенні. "Також варто вибрати або замінити енергетичні технології на ті, які забезпечують найвищі коефіцієнти перетворення енергії. Якщо йдеться про домогосподарство, то використовувати сонячні панелі для генерації електричної енергії - недоцільно. Тим більше, якщо йдеться про північні регіони України. Якщо говорити про південні, там є сенс встановлювати сонячні конвектори - пристрої, які підігрівають воду завдяки сонячному випромінюванню", - каже Геннадій Рябцев.
У сільських регіонах радить мати декілька різних джерел енергопостачання. "Коли онуки кажуть дідусям і бабусям, що потрібно розібрати піч, то я б утримався від таких дій. У селах має сенс використовувати - дрова, торф, вугілля. Способів знизити витрати - дуже багато. Потрібно з цього переліку вибрати ті, які ефективні та результативні для конкретного домогосподарства", - додав експерт.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...