Не робіть помилок! Найгірша звичка для сніданку, що підвищує рівень цукру в крові

Перед тим, як тягнутися за солодкими пластівцями або заливати млинці сиропом, замисліться про те, чи корисно це вашому організму з самого ранку. Харчові звички мають підживлювати та підтримувати функціональність тіла, а не шкодити йому, передають Патріоти України.

Якщо ваш сніданок не відповідає потребам організму, це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям у майбутньому. Гіперглікемія або постійний високий рівень глюкози в крові часто визначаються як переддіабет і можуть спричинити серйозні ускладнення, пише eatthis.com. За словами медичного експерта Лорен Манакер, одна з найгірших помилок, яку можна зробити на сніданок, – це пропуск білка, клітковини та корисних жирів.

Солодкі сніданки та їхній вплив на рівень цукру в крові

Типові сніданки часто багаті на вуглеводи та рафінований цукор, що спричиняє різкі стрибки цукру в крові, вважає дієтолог Джулі Аптон. "Їжа, багата на цукор або низькоякісні оброблені вуглеводи, швидко перетравлюється, що викликає швидке підвищення рівня цукру в крові", – пояснює Джулі. Це може призвести до того, що рівень цукру в крові залишатиметься високим протягом кількох годин після їжі.

Довготривалі наслідки високого рівня цукру в крові

"Погані харчові звички можуть зменшити здатність вашого організму належним чином переміщувати глюкозу з крові в клітини для отримання енергії", – каже дієтолог Моллі Хембрі. Пропуск сніданку також може підвищити рівень цукру в крові після обіду та вечері.

Сніданок, багатий на білки та клітковину

Включення до сніданку білків, клітковини та корисних жирів сприяє стабілізації рівня глюкози та інсуліну в організмі після їжі.

Один із способів покращити сніданок – поєднувати цільнозернові вуглеводи, такі як цільнозерновий хліб або вівсянку, з горіхами, які містять корисні жири, рослинний білок та клітковину. За даними клініки Майо, продукти з харчовими волокнами допомагають контролювати рівень цукру в крові, сповільнюючи перетравлення їжі та розщеплення глюкози.

Споживаючи більше білків, менше доданого цукру та жирів на сніданок, ви можете уникнути різких стрибків цукру в крові. Білок уповільнює травлення та довше забезпечує ситість, що є важливим для контролю рівня цукру в крові після їжі.

Вся справа в соусі! Як замаринувати оселедець та скумбрію всього за 30 хвилин

вівторок, 10 вересень 2024, 16:12

При цьому рекомендується віддавати перевагу жирним сортам, таким як скумбрія або оселедець. А ось готувати їх також треба вміти, передають Патріоти України. Пропонуємо вам рецепт простого і швидкого засолення скумбрії або оселедця, які можна подати до ...

Не робіть так! ТОП-4 гігієнічні звички, через які ви можете захворіти

вівторок, 10 вересень 2024, 15:39

Догляд за собою важливий для психічного та фізичного здоров’я. Ви можете прийняти контрастний душ, щоб збадьоритись або прийняти теплу ванну з оліями та сіллю, щоб відновитись та краще спати протягом ночі, передають Патріоти України. Пам’ятайте, що бру...