Раціон може сильно впливати на якість вашого сну, особливо якщо ви любите з’їсти зайвого перед сном. Це може порушити процес травлення та змусити ваше тіло працювати більше, що впливає на глибину сну та якість відпочинку, передають Патріоти України.
Щоб покращити сон, важливо дотримуватись збалансованої дієти та уникати важких і ситних страв безпосередньо перед відпочинком. Як харчування допоможе підтримувати нормальний циркадний ритм і забезпечить спокійний сон, розповіли в Eat This, Not That.
Вечеряти занадто пізно
Пізні вечері можуть порушити ваш сон, оскільки енергія буде йти на травлення, а не на відновлення. Щоб забезпечити глибший сон, краще залишити шлунок порожнім перед сном, щоб організм міг зосередитись на відпочинку. Крім того, надмірне споживання їжі перед сном може викликати дискомфорт і кислотний рефлюкс, що також негативно впливає на якість сну.
Вживати жирну їжу перед сном
Жири перетравлюються довше, що змушує їх залишатися в шлунку і стимулювати вироблення кислоти, що може викликати печію. Лежання в горизонтальному положенні посилює цей ефект, оскільки шлункова кислота легше потрапляє в стравохід.
Вживати забагато цукру та вуглеводів
Вуглеводи можуть викликати сонливість, що іноді створює хибне відчуття кращого сну. Проте надмірне споживання цукру або вуглеводів може призвести до коливань рівня цукру та інсуліну, що порушує гормони сну та призводить до частих пробуджень і менш відновлювального сну.
Пити багато води перед сном
Багато людей намагається добрати норму води ввечері, через що можуть прокидатися вночі для відвідування туалету, що порушує сон. Важливо забезпечити достатній рівень гідратації протягом дня, щоб підтримувати травлення, детоксикацію та рівень енергії. Крім того, так ви можете уникнути набряку на ранок.
Зловживати алкоголем
Алкоголь може викликати сонливість, але його надмірне споживання порушує природний цикл, пригнічуючи перші стадії швидкого сну. Це може призвести до менш відновлювального сну та навіть сприяти безсонню в деяких людей.
Пити каву напередодні сну
Кофеїн забезпечує енергією та покращує зосередженість, але в деяких людей він може залишатися в організмі довше, що заважає сну. Тож, рекомендується уникати кофеїновмісних напоїв після обіду, оскільки це може погіршити якість сну.
Пити каву та чай після обіду
Кофеїн блокує аденозин, хімічну речовину, що сприяє сну, через що тому може заважати заснути. Його період напіврозпаду складає 4-6 годин, тож вживання кофеїну після обіду може призвести до тривожності і поганого сну вночі.
Лягати спати зневодненими
Зневоднення може порушити цикли сну, що призводить до частих пробуджень та менш відновлювального сну. Недостатнє споживання води знижує рівень амінокислот, що необхідні для вироблення мелатоніну, і може спричинити безсоння.
Солодкий чай – це холодний чай з великою кількістю цукру. Історія його появи пов’язана з підвищеним попитом на освіжаючі напої в літній період, передають Патріоти України. Спочатку солодкий чай споживали влітку, але зараз цей напій є частиною щоденного...
Гарний подарунок той, який дарує приємні емоції. На жаль, так відбувається не завжди. Ось ситуації, яких бажано уникнути, передають Патріоти України. По-перше, звертайте увагу на термін придатності делікатесів та косметики, які даруєте. Він не повинен ...