Соя часто викликає суперечки через чутки про її негативний вплив на здоров’я, але експерти стверджують, що ці заяви не мають клінічного підтвердження. Якщо вживати її кілька разів на тиждень, вона є безпечною для споживання, особливо як альтернатива червоному та обробленому м'ясу, передають Патріоти України.
Соя багата поживними речовинами, включаючи білок, клітковину, кальцій та вітаміни групи В, завдяки чому вона може позитивно впливати на людей із серцевими захворюваннями, діабетом і жінок у період менопаузи. Ще більше про користь сої розповіли в Eat This, Not That.
Сприяє зниженню ваги
Соя є відмінним джерелом білка, необхідного для відновлення та нарощування м’язів, що сприяє спалюванню калорій та зменшенню жирових відкладень. Вона також насичує і допомагає контролювати тягу до солодких вуглеводів. Регулярне споживання соєвого білка може знизити вагу, зменшити жирову масу та покращити рівень холестерину. Щоб контролювати вагу та покращити метаболізм, додайте сою до свого раціону.
Захищає серце
Споживання соєвого білка може допомогти знизити вагу, навантаження на серце, а також поліпшити кровообіг. Крім того, соя знижує рівень "поганого" холестерину (ліпопротеїнів низької щільності) на 3-4%, що зменшує ризик серцево-судинних захворювань.
Знижує запалення
Хронічне запалення, часто спричинене неправильним харчуванням і шкідливими звичками, може пошкодити артерії та підвищити кров’яний тиск. Це, своєю чергою, призводить до утворення бляшок в артеріях, що може викликати інфаркти та інсульти. Дослідження доводять, що соєвий білок в раціоні може знижувати артеріальний тиск і запалення. Таким чином, споживання сої може допомогти знизити ризик серцевих захворювань та боротись із запаленням.
Зміцнює кістки
З віком, особливо у людей старше 50 років, суттєво збільшується ризик розвитку остеопорозу. Вживання сої може зменшити ймовірність переломів завдяки ізофлавонам, які підвищують мінеральну щільність кісток та запобігають їх втраті. Регулярне включення соєвих продуктів у раціон є простим способом підтримати здоров'я кісток. Розгляньте варіанти, такі як тофу або соєве молоко, для збагачення свого меню.
Захищає від раку грудей
Дослідження показали, що ізофлавони сої пов'язані зі зниженням смертності від раку молочної залози. Таким чином, якщо вживати сою у помірних кількостях до двох порцій на день, це може допомогти знизити ризик розвитку цього захворювання в майбутньому.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...