Напевно, кожен з нас хоч раз у житті ставив пляму від кави на одязі й намагався його відіпрати, хоч і не завжди успішно, передають Патріоти України.
Проблеми виникають тому, що це одні з плям, які найважче виводяться. Але давайте розберемося, як вивести пляму від кави і врятувати вашу річ без зайвих зусиль у домашніх умовах
Головне в цій справі - швидкість. Чим раніше ви прополощете річ у гарячій проточній воді - тим краще. Якщо є можливість - насипте на пляму пральний порошок. Але це підходить, якщо "посадили" пляму від чистої чорної кави без молока. І безумовно, слід пам'ятати про рекомендації по догляду за кожною конкретною тканиною: не мочити речі, яким показана тільки хімчистка, або не занурювати в гарячу воду одяг із ніжних тканин.
А якщо пролилася кава з молоком, то промивати речі слід холодною водою, щоб білок під впливом тепла не прискорив вбирання кавового пігменту в тканину. Від жиру допоможе сіль із водою - достатньо залишити суміш на кілька хвилин.
Залежно від тканини, прибрати пляму від кави допоможуть такі засоби:
Якщо ви тільки пролили напій на улюблену кофтинку, не варто використовувати вологі серветки - вони лише посилять проблему. Також не потрібно розтирати пляму - так пігменти кави лише глибше вберуться.
І як ми вже згадували - краще реагувати відразу, а не відкладати; не промивати в гарячій воді тканину, на яку пролився напій з вершками або молоком.
Непоганим помічником при виведенні кавових слідів з деяких тканин стане оцет. Для цього потрібно розбавити чайну ложку в склянці води і занурити туди річ. Залишити на кілька хвилин і добре прополоснути водою.
Ще одним засобом єсода харчова. Для цього її потрібно змішати з водою до густої (сметаноподібної) маси, нанести на плями й акуратно протерти. Через годину змити водою і відправити в пралку.
Іншим недорогим варіантом може стати господарське мило. Його потрібно подрібнити, кинути в гарячу воду і гарненько перемішати, поки не утвориться щільна пінка. Цим розчином обробити кавові плями, а хвилин за десять змити водою.
Для білих, але не делікатних, тканин можна використовувати хлорку. Її змішуємо з водою (в пропорції один до трьох), акуратно наносимо на плями і через кілька секунд ретельно змиваємо водою.
Відмінним засобом буде і нашатирний спирт, але він не підходить для ніжної тканини. Розбавивши його у воді, наносимо на кавову пляма та відправляємо в прання.
Дуже часто буває так, що ніби-то на дачі чи в городі все зроблено правильно - і посаджено вчасно, в потрібні терміни, і насіння підготували як треба, з поливом все нормально, температура підходить, а результатів, а врожаїв не має, передають Патріоти Ук...
Почуття голоду - природний сигнал людині про потребу організму в їжі. Наше тіло завжди очікує на надходження енергії, яку ми отримуємо з продуктів харчування та яка необхідна для повноцінної роботи органів. Якщо наш раціон правильно збалансований та за...