Помідори - одна з найпопулярніших для вирощування культур серед дачників. Природно, що, доклавши зусиль, хочеться зібрати хороший урожай. Що робити, щоб не було пустоцвіту на помідорах - читайте в матеріалі, передають Патріоти України.
Досвідчені городники зазначили, що якщо кущ томатів погано сформований, то з суцвіть не зможуть зав'язатися плоди.
Також варто пам'ятати, що недостатність азоту, фосфору і калію, може привести до того, що помідори не зав'яжуть плоди, або зав'язей буде мало.
Ще однією причиною, чому не зав'язуються помідори у відкритому грунті, можуть бути хвороби і шкідники. Агрономи радять звернути на це увагу, оскільки від цього безпосередньо залежить кількість і якість зав'язей.
Є ще одна причина, з якої помідори можуть не зав'язатися, але вона не залежить від людини - це похолодання. Якщо температура хоча б кілька днів буде нижче +15 °C, то рослини від стресу не зав'яжуть плоди.
Щоб збирати з грядки урожай помідорів відрами, спочатку потрібно виконати одну нехитру дію - не дозволяти кущам вільно рости. Досвідчені дачники радять обрізати їх на початку вегетаційного періоду, це направить силу рослини на зав'язі плодів. Вони пояснили, що обрізати потрібно основний пагін над другим суцвіттям. Залишати - найвищі бічні пагони, видаляти - всі інші гілки, як тільки вони з'являються.
Крім того в липні і серпні раз в тиждень потрібно видаляти всі нові гілочки.
Причин, чому не цвітуть помідори, може бути багато. По-перше - це недолік світла. Якщо рослини регулярно недоотримують сонячне світло коли починають зав'язуватися помідори, то хороший урожай може бути під питанням.
Багато дачників чекають, що їх помідори швидко зацвітуть, проте не варто забувати, що це повинно статися через 6-8 тижнів після посадки розсади.
Помідори можуть довго не зацвітати через посуху. Відсутність вологи не дає рослинам викинути квіти, і навіть ті які з'являються, можуть відпадати через нестачу води.
Неправильне формування томатного куща також здатне вплинути на цвітіння. Потрібно вчасно обрізати зайве листя. Негативно позначаться на помідорах і температурні коливання. Холодна погода або спека дуже погано позначаться на квітах і зав'язях.
З проблемою, коли помідори в теплиці цвітуть, а зав'язей немає, стикаються багато овочівники. Щоб уникнути подібного, потрібно стежити за стійкістю температури. У сонячні дні в теплиці жарко, пилок стає стерильним і запилення не відбувається.
Крім того, якщо вологість досягла 70 % - це теж впливає на пилок. Він береться грудками і сиплеться. Також потрібно стежити, щоб у бджіл був доступ до теплиці, в іншому випадку томати запилювати буде нікому.
Сніданок – це важлива частина дня, яка допомагає відновити рівень енергії після ночі та забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Для здорового старту обирайте продукти, багаті вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують фізи...
В багатьох салатах використовують буряк. Він має приємну текстуру, досить нейтральний смак коренеплоду та добре поєднується з іншими інгредієнтами. Найчастіше згадують про «Оселедець під шубою» та «Вінегрет». Ще можна приготувати буряк з бринзою, кунжу...