Бронюючи місце в літаку, багато пасажирів намагаються уникати сидінь недалеко від вбиральні. І справа не тільки у неприємних запахах та частих чергах. Туалет традиційно є місцем скупчення хвороботворних мікробів, передають Патріоти України.
Це може бути несподіванкою, але найбрудніші місця в літаку знаходяться далеко від вбиральні. Де, згідно з останніми дослідженнями, міститься найбільше мікробів в салоні літаку – розповіло видання The List.
За даними Explore, на столиках міститься майже в 10 разів більше бактерій, ніж на кнопці зливу на унітазі. Ці поверхні також можуть накопичувати небезпечні віруси та мікроби, стійкі навіть до антибіотиків.
Наприклад, дослідники виявили стійку до метициліну Staphylococcus aureus – більш відому під абревіатурою MRSA – бактерію, яка може викликати шкірні інфекції, пневмонію або навіть сепсис.
Справжніми розсадниками мікробів є й наступні місця:
Кишкова паличка найчастіше зустрічається не в туалеті, а на сидіннях та підлокітниках в салоні. Згідно з дослідженням 2013 року, опублікованим у Frontiers in Microbiology, кишкова паличка є причиною багатьох хвороб, в тому числі й діареї, циститу та інфекції сечовивідних шляхів.
Вентиляційні отвори над пасажирськими також становлять неабияку загрозу. До них щодня торкаються десятки, а то й сотні людей. У цих зонах виявили колосальні 285 колонієутворюючих одиниць бактерій (КУО) на 6 квадратних сантиметрів. Тоді як кнопка змиву туалету, для порівняння, містить близько 265 КУО на аналогічну площу.
Повітря в салоні зазвичай є досить чистим, хоч і надміру сухим, тому варто обов’язково взяти з собою зволожуючий крем або тканинні маски. Більшість літаків використовують якісні фільтри, що забезпечують циркуляцію повітря зверху вниз – допомагає дещо зменшити мікробне навантаження.
Що стосується туалетів, то їх прибирають, але не дезінфікують між рейсами. Пам’ятаючи про це, не забувайте продезінфікувати руки після дотику до ручки туалету, підголівника, ременів безпеки та інших контактних поверхонь. Використовуйте серветки для дезінфекції сенсорного екрану та протирайте ними підніс та стіл до та після їжі.
26 квітня за новим стилем (9 травня за старим) вшановують єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За юліанським календарем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. ***. Святий Василь жив у IV столітті в місті Амасії (Мала Азія). ...
Для приготування горохового супу або гарніру може знадобитись досить багато часу. Навіть при попередньому замочуванні бобова культура не завжди піддається впливу. Якщо ви хочете перемогти в цій кулінарній битві, читайте далі про план дій, передають Пат...