Квітень — місяць, сприятливий для робіт на городі, вже можна щось посіяти й у відкритий ґрунт. Про секрети вирощування перцю розповів господар з Вінниччини Віталій Поймало. Він зазначив, що перець потребує особливого підходу від посіву насіння до врожаю. Це теплолюбна рослина, яку необхідно забезпечити регулярним поливом і достатнім освітленням, передають Патріоти України.
«Грунт для розсади перцю повинен бути пухким і повітропроникним, — радить господар. — Після того, як перець почне рости, підтримуємо температуру +16…+18 вдень та +12…+14 вночі протягом 2−3 днів, потім температуру підвищуємо до +22…+24 вдень та +18…+20 вночі. До речі, низька позитивна температура загартує розсаду. Вона вийде міцною, кремезною і дасть врожай раніше, ніж незагартована.
Цілодобово підсвічуйте розсаду з появи петельки сходів до утворення першого справжнього листочку. Навіть уночі фотосинтез продовжується і перець росте.
Рівномірно поливайте розсаду перцю, навіть незначні перепади вологи викликають старіння коріння, тому ґрунт завжди повинен бути вологим. Підтримуйте вологість повітря в межах 60−70%, це гарантія повного розкриття листя та правильного формування рослини".
Обов'язково, за словами господаря, слід підгодовувати перець водорозчинними добривами. «Двічі на місяць поливайте перець біогумусом — він стимулює розвиток кореневої системи, — радить Віталій Поймало. — Обов'язково видаляйте першу квітку. Якщо перець зав'яжеться, то буде тягнути всі сили на себе, а якщо квітів не буде, то після висадки рослина пустить всі сили на формування кореневої системи та листя, що послужить основою для рясного врожаю надалі».
В Центрі громадського здоров’я України з посиланням на світові наукові дослідження пояснюють: чим менше алкоголю вживає людина, тим менше ризик розвитку у неї раку. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чому алкогольні напої можуть стати причиною раку і кому вза...
Скажіть чесно, що ви уявляєте, коли чуєте слова «ручна робота»? Мабуть, щось вінтажне, затишне, зроблене з душею. І якщо це так, ви на правильному шляху. Бо вироби ручної роботи – це не просто речі, це історії, вписані у кожну деталь. А коли вони ще й ...