Міжнародна команда спеціалістів визначила необхідну швидкість ходьби, що знижує ризик діабету другого типу. Результати роботи описані у журналі British Journal of Sports Medicine, передають Патріоти України.
Раніше вчені з'ясували, що регулярні прогулянки пов'язані з нижчою ймовірністю розвитку діабету другого типу. Однак досі залишалося незрозуміло, яка швидкість ходьби оптимальна. Щоб заповнити цю прогалину, автори вивчили десять досліджень, опублікованих у період із 1999 по 2022 рік. У них взяли участь загалом понад 500 тисяч осіб із США, Японії та Великої Британії.
Аналіз виявив, що ризик розвитку діабету другого типу було знижено на 15 відсотків під час ходьби зі швидкістю три-п'ять кілометрів на годину (незалежно від загального часу, витраченого на ходьбу) порівняно із прогулянкою зі швидкістю менш ніж три кілометри на годину. Водночас швидка ходьба (п'ять-шість кілометрів на годину) зменшувала ймовірність захворювання на 24 відсотки. Ті учасники, які ходили зі швидкістю шість кілометрів на годину, мали ще менші шанси на діабет, аж до скорочення ймовірності на 39 відсотків.
Збільшення швидкості ходьби за кожен кілометр було пов'язане зі зниженням ризику розвитку діабету другого типу на дев'ять відсотків. При цьому мінімальна кількість кроків за хвилину при швидкості чотири кілометри на годину для чоловіків дорівнює 87, а для жінок — 100.
Дослідники припускають, що отримані результати пояснюються тим, що висока швидкість ходьби покращує стан кардіореспіраторної системи, м'язової сили та знижує вагу.
Гречані чай і шоколад з’явилися на українському ринку не так давно і відразу набули шаленої популярністі: їх люблять спортсмени, адепти ЗОЖу та дієтологи. Експерти видання Baazar розбирались, чому всі в такому захваті від продуктів з гречки, як їх виро...
Попри сформовану думку, сама по собі сіль, а точніше хлорид натрію, не становить небезпеки для організму, а, навпаки, грає важливу роль у його роботі. Без солі неможливий нормальний баланс рідини в організмі, до того ж вона регулює кров’яний тиск та ба...