Оце так! Науковці з'ясували, що хрусткі продукти сприяють зниженню ваги

Дієтологи стверджують, що одне з перших правил схуднення - їсти повільно, даючи організму час відчути себе ситим, як тільки в шлунку буде достатньо їжі, передають Патріоти України.

Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало, що люди їдять удвічі швидше, коли їм доводиться більше пережовувати, що призводить до зменшення споживання їжі приблизно на 20%, пише New York Post.

Це означає, що їжа з твердою, хрусткою або жувальною текстурою, яка вимагає більше зусиль для ковтання, може сприяти зниженню ваги, не даючи їдцям їсти занадто багато за один раз і швидше відчувати ситість.

У ході дослідження вчені з Вагенінгенського університету в Нідерландах виявили, що ті, хто їв більш хрустку їжу, незалежно від того, як вона була оброблена, споживали на 26% менше калорій. Це сталося через те, що таку їжу важче пережовувати.

Вчені уточнили, що випробовувані їли тверді страви, які включали в себе варений рис, хрусткий салат, жувальну курячу грудку, яблука, густий йогурт без смаку і грудкувату томатну сальсу. З'ясувалося, що ті, хто їв більш тверді обіди, споживали на 300 калорій менше через те, що з'їдали менше наданої їжі.

"Оскільки людям у групах з більш хрусткими обідами доводилося більше жувати, перш ніж проковтнути, швидкість, з якою вони споживали їжу, знизилася майже вдвічі, і вони з'їли менше", - йдеться у висновках дослідників.

Вони вважають, що чим повільніше людина їсть, тим краще організм може відстежувати, скільки їжі було спожито, а це означає, що людина швидше зрозуміє, що наситилася, і перестане їсти.

Соя - продукт, якого бояться дарма: Чому її варто додати до раціону

четвер, 17 липень 2025, 19:05

Соя - популярна бобова культура, що походить з Азії і вже давно є основною частиною кухні в Китаї, Японії та Кореї, передають Патріоти України. В Європу вона прийшла у XIX столітті завдяки австрійському професору Хаберланду, який сприяв її адаптації до...

Дачникам на замітку! Коли не можна поливати город - найгірший час

четвер, 17 липень 2025, 18:30

Правильний полив - ключ до щедрого врожаю. Недотримання режиму може створити ідеальні умови для розвитку хвороб, ослабити рослини та навіть звести нанівець усі зусилля. Експерти пояснили, чому певна частина доби є найгіршим моментом для поливу. Також о...