Дієтологи стверджують, що одне з перших правил схуднення - їсти повільно, даючи організму час відчути себе ситим, як тільки в шлунку буде достатньо їжі, передають Патріоти України.
Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало, що люди їдять удвічі швидше, коли їм доводиться більше пережовувати, що призводить до зменшення споживання їжі приблизно на 20%, пише New York Post.
Це означає, що їжа з твердою, хрусткою або жувальною текстурою, яка вимагає більше зусиль для ковтання, може сприяти зниженню ваги, не даючи їдцям їсти занадто багато за один раз і швидше відчувати ситість.
У ході дослідження вчені з Вагенінгенського університету в Нідерландах виявили, що ті, хто їв більш хрустку їжу, незалежно від того, як вона була оброблена, споживали на 26% менше калорій. Це сталося через те, що таку їжу важче пережовувати.
Вчені уточнили, що випробовувані їли тверді страви, які включали в себе варений рис, хрусткий салат, жувальну курячу грудку, яблука, густий йогурт без смаку і грудкувату томатну сальсу. З'ясувалося, що ті, хто їв більш тверді обіди, споживали на 300 калорій менше через те, що з'їдали менше наданої їжі.
"Оскільки людям у групах з більш хрусткими обідами доводилося більше жувати, перш ніж проковтнути, швидкість, з якою вони споживали їжу, знизилася майже вдвічі, і вони з'їли менше", - йдеться у висновках дослідників.
Вони вважають, що чим повільніше людина їсть, тим краще організм може відстежувати, скільки їжі було спожито, а це означає, що людина швидше зрозуміє, що наситилася, і перестане їсти.
Якщо ви забули вийняти м’ясо з морозильної камери, є швидкий спосіб розморозити його без використання мікрохвильової печі. Про його дієвість розповіла користувачка Лазара Сторм у своєму новому відео у TikTok. Вона поділилася нетрадиційним, але ефективн...
У кулінарії є багато традиційних порад, які передаються з покоління в покоління, але не завжди вони правильні. Одним із найпоширеніших міфів є необхідність гасити соду оцтом перед додаванням у тісто. Насправді цей процес може негативно вплинути на випі...