Оце так! Популярна ягода може зникнути по всьому світу через інфекцію, що швидко поширюється

Вчені б’ють на сполох: борошниста роса, грибкове захворювання, що вражає рослини чорниці, стрімко поширюється по всьому світу, загрожуючи світовій чорничній індустрії, передають Патріоти України.

Дослідження, проведене Університетом штату Північна Кароліна, показало, що грибок Erysiphe vaccinii за останні 12 років поширився з Північної Америки на кілька континентів.

Борошниста роса вкриває рослини білим нальотом, перешкоджаючи фотосинтезу і забираючи поживні речовини. Це призводить до зниження врожайності та потребує використання дорогих фунгіцидів для боротьби з хворобою. Науковці зазначають, що люди несуть основну відповідальність за поширення грибка, оскільки саджанці чорниці часто перевозяться на великі відстані.

Дослідження також виявило, що грибок, виявлений за межами Північної Америки, розмножується переважно безстатевим шляхом, що робить його більш стійким до зовнішніх впливів. Це ускладнює боротьбу з хворобою і вимагає розробки нових методів її контролю.

Вчені попереджають, що якщо не вжити термінових заходів, борошниста роса може призвести до серйозних економічних втрат для виробників чорниці по всьому світу. Вони закликають фермерів і дослідників об'єднати зусилля для пошуку ефективних способів боротьби з цією небезпечною хворобою.

Результати дослідження мають велике значення для розвитку сільського господарства. Вони підкреслюють важливість міжнародного співробітництва в боротьбі з розповсюдженням хвороб рослин і необхідність розроблення стійких методів ведення сільського господарства.

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...

Варто знати! Чи справді кефір та йогурт такі корисні для мікрофлори

понеділок, 20 січень 2025, 5:40

Якщо у вас не має алергії, кисломолочні продукти, особливо кефір та йогурт, можуть бути корисними для кишківника. А при непереносності лактози також є шанс знайти альтернативу, але краще попередньо проконсультуватися з гастроентерологом, передають Патр...