Існує чимало способів поліпшити аромат в оселі - аромалампи та аромадифузори, палички східних пахощів, різноманітні освіжувачі. Жоден з них не дасть такого ж аромату, як справжня квітка. Але які існують кімнатні рослини, здатні наповнити оселю чудовим запахом? Насправді, варіантів не так вже й мало, передають Патріоти України.
Лаванда
Так, цю неймовірно пахучу траву можна вирощувати в горщику на підвіконні. Причому вона добре почувається саме на сонячній стороні. Сезон цвітіння лаванди припадає на літо, а цвіт і, відповідно, аромат, тримаються досить довго. Мінус в тому, що ця рослина токсична для котів та собак.
Бегонія вічноквітуча
Назва цієї рослини говорить сама за себе – при хорошому догляді вона випускатиме ароматні квітки цілий рік. До того ж вона невибаглива до умов утримання і підійде навіть початківцям. Як і до лаванди, тварин до неї краще не підпускати.
Цитрусові
Будь-яку рослину із сімейства цитрусових варто тримати вдома не так заради урожаю, як заради тонкого солодкого аромату, який випускають її квіти. Флердоранж, тобто есенція з квітів апельсина, є одним з улюблених інгредієнтів парфумерів, тож які чудові пахощі будуть у вашій кімнаті в період цвітіння, можна запросто уявити.
Орхідеї
Так, із цією рослиною доведеться трошки повозитись – підібрати для неї правильний ґрунт, воду, температуру, освітлення. Але в нагороду ви отримаєте неперевершеної краси квіти і прекрасний аромат. Досвідчені любителі орхідей особливо рекомендують цимбідіуми за їхній свіжий запах та білосніжну брассаволу вузлувату (Brassavola nodosa), яка пахне особливо сильно і солодко.
Тубероза
Ще один поширений парфумерний аромат, який можна виростити у себе на підвіконні. Квіти туберози пахнуть дуже інтенсивно, тому, якщо ви любите ніжні пахощі, пошукайте інші варіанти. Якщо ж ви готові до сильного запаху у кімнаті, забезпечте туберозу прямим сонячним світлом і рясним поливом, а під час цвітіння зрізайте частину цвітоносних стебел – так тубероза буде більш продуктивною, а у вас з’явиться прекрасний букет. Але для домашніх тварин ця красуня небезпечна.
Хойя
Цей південноазійський кущ при правильному догляді цвіте від першого впевненого весняного тепла і до першої осінньої прохолоди і весь цей час поширює навколо себе ніжні пахощі. В домашніх умовах як правило вирощують хойю прекрасну, але це досить примхлива рослина, тому краще мати певний досвід, перш ніж пробувати її виростити. Найкраще почувається і виглядає у підвісних кашпо.
Еухаріс
Його ще називають кімнатним нарцисом за схожість квітів. Але й за походженням він також є цибулинною рослиною сімейства амарилісових. Цвіте еухаріс у листопаді-грудні, а найбільш старанних садівників може порадувати ще й наприкінці весни. Як і будь-який представник амарилісових, він є токсичним для тварин.
Жасмин
І цей популярний садовий кущ здатний цілком комфортно почуватись в домашніх умовах. Але з усіх видів пахнутиме найкраще саме білий жасмин (Jasminum polyanthum). Період його цвітіння припадає на зиму, а виглядає ця рослина найкраще у підвісних кашпо, з яких спускає красиві квітучі пагони.
Плюмерія
Південноамериканська рослина в домашніх умовах квітне усе літо досить крупними квітами, які чудово пахнуть. Хоча аромат у різних видів плюмерій може різнитись – від схожого на запах цитрусу до майже трояндових пахощів. Рослина полюбляє сонячне світло і рясний полив, але є дуже небезпечною для домашніх тварин.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...