Подивіться на зображення на картинці не більше однієї хвилини та скажіть, що на ній зображено, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.
Складно повірити, що здатність розпізнавати зміст на зображеннях може вказувати на психічне здоров'я, але вчені знаходять нові способи вивчення мозку і виявлення його особливостей. Один з таких способів — тест на зображеннях, який дозволяє дослідникам дізнатися більше про те, як працює мозок у звичайних умовах і в умовах ризику розвитку психічних розладів.
.
.
За результатами тесту, більшість здорових людей бачать на зображенні незрозумілі плями, які не можна однозначно ідентифікувати. Це означає, що їхні мозки працюють за звичайними стандартами. Професійні нейробіологи стверджують, що така реакція мозку — це прояв нормального функціонування. Мозок людини не може одразу сфокусувати увагу на всіх деталях, спочатку він виявляє окремі елементи і потім об'єднує їх, щоб сформувати повне зображення.
Однак, якщо ви чітко бачите конкретний об'єкт, наприклад, голову корови, то це може бути показником схильності до психічних розладів, таких як шизофренія. Вчені вважають, що ця особливість мозку вказує на здатність сприймати зображення як цілісний об'єкт, а не розрізнені частини.
Дослідники пояснюють, що мозок людини із шизофренією дивиться на зображення та бачить його відразу в цілому, не ділячи на частини, як це роблять здорові люди. Це свідчить про порушення сприйняття та обробки інформації в мозку.
Тому більшість людей на зображенні нічого не бачать, в кращому випадку — пейзаж чи дивні безформні плями, а люди схильні до шизофренії, побачать прихований образ, в нашому випадку — голову корови.
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...
Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...