Першочергові кроки: Євген Комаровський розповів, як діяти у разі хімічної атаки

Відомий український педіатр та блогер Євген Комаровський опублікував добірку рекомендацій, як правильно поводитися у разі застосування окупантами хімічної зброї, передають Патріоти України.

У своєму Instagram він опублікував пост із інфографікою від Instagram-акаунту Spravdi. У публікації розповідається про першорядні дії в зоні хімічного ураження.

Населення території, на якій було застосовано хімічну зброю, має бути сповіщено про це шляхом офіційної заяви. У повідомленні має бути наступна інформація: дані про використання хімічної зброї, основні ознаки виявлених хімічних речовин, дані про територію їх застосування, вказівки для людей, які потребують евакуації із зони ураження тощо.

Головні фізичні симптоми ураження хімічною зброєю: міоз (надмірне звуження зіниць), дезорієнтація та пітливість, судоми, подразнення дихальних шляхів та ускладнене дихання, подразнення очей та шкіри, нудота та блювання, втрата свідомості.

Також у пості повідомили про першорядні дії в зоні хімічного ураження в різних умовах — вдома, на вулиці або в автомобілі.

В приміщенні:

  • Підніміться на найвищий поверх і знайдіть місце з найменшою кількістю дверей та вікон.
  • Закрийте вікна, двері, вентиляційні отвори та будь-які джерела проникнення в приміщення зовні.
  • Не їжте і не йти нічого, що могло зазнати впливу хімічних речовин.
  • Увімкніть новини та чекайте повідомлення, коли вихід на вулицю стане безпечним.

На вулиці:

  • Залишіть територію ураження.
  • Намагайтеся рухатись швидко, але не бігти.
  • Дихайте повільно, щоб вдихнути якнайменше хімікатів.
  • Знайдіть укриття поблизу, якщо це можливо, повертайтеся додому.

В автомобілі:

  • З'їжджайте на узбіччя, щоб не заважати руху аварійних автомобілів.
  • Вимкніть двигун, закрийте будь-які вентиляційні отвори, які всмоктують повітря зовні.
  • Прикрийте рот і носа тканиною (маска, шарф, хустка).

У разі евакуації намагайтеся одягнутися так, щоб закрити якнайбільше відкритих частин тіла, у тому числі обличчя, очі - надягніть шапку, окуляри, рукавички, якщо є - дощовик. Зробіть запас герметично упакованої чистої води та провізії спочатку, якщо знадобиться перебувати в притулку. Не повертайтеся додому без дозволу спецслужб, зокрема ДСНС.

Якщо ви відчуваєте симптоми зараження хімічними речовинами, зніміть верхній шар одягу, покладіть його в герметичний пакет і закрийте. Помістіть пакет у пакет та заклейте скотчем. Пізніше його потрібно буде утилізувати згідно з інструкцією від рятувальників. Якщо є симптоми ураження шкіри або очей, їх потрібно промити чистою прохолодною водою. Не використовуйте мило для промивання очей. Намагайтеся не торкатися інших людей, щоб не розповсюджувати хімікат.ї

А ви це знали? На які запитання патрульних водії можуть не відповідати

неділя, 19 січень 2025, 8:50

На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...

Це може здивувати! Що викликає почуття постійної втоми

неділя, 19 січень 2025, 8:43

Почуття втоми може бути пов’язано з різними факторами, починаючи від поганого сну і закінчуючи проблемами психічного чи фізичного здоров’я, передають Патріоти України. Не дивно, що втома може негативно вплинути на ваше самопочуття та інші аспекти вашог...