Пізнавання себе та оточуючих: Як трактує психологія людей за манерою швидко та повільно їсти, а також не доїдати порцію

Психологи вже давно визнали, що манери прийому їжі є природним та часто несвідомим продовженням найяскравіших якостей і рис характеру, констатують Патріоти України.

Що означає, коли людина повільно їсть?

Як правило, «повільні їдці» - це люди, які вважають за краще жити сьогоденням і насолоджуються кожним приємним моментом. Вони смакують кожен шматочок зі своєї тарілки й так само вміють отримувати задоволення від життя.

Такі люди - спокійні та невимушені. Вони люблять жити у своєму власному темпі.

Найімовірніше, така людина ставитиме на перше місце свої власні бажання та потреби. Її складно звернути з наміченого шляху. Вона звикла довіряти лише собі й насторожено ставиться до незнайомців.

«Повільні їдці» звикли тримати все під контролем, піклуються про своє здоров'я, впевнені в собі.

До речі, з медичної точки зору, повільне пережовування їжі позитивно впливає на роботу травної системи, покращує самопочуття та підіймає настрій.

Звичка швидко їсти

Людина, яка не любить надто багато часу витрачати на трапезу і завжди першою встає з-за столу, найімовірніше, дуже сумлінна, але водночас вибаглива. Вона вважає безглуздим витрачати багато часу на прийом їжі, адже можна зайнятися чимось кориснішим і цікавішим.

Такі люди дуже амбіційні та дисципліновані. Вони точно знають, чого хочуть і наполегливо рухаються до своєї мети. Вони впевнені у власних силах і відкриті до нових вражень.

Також такі люди пунктуальні, ніколи не запізнюються на важливі зустрічі та не пропускають дедлайни.

Звичка швидко їсти небезпечна і шкідлива для здоров'я

Якщо людина дуже швидко заковтує їжу, то може в результаті серйозно нашкодити своєму здоров'ю.

Дослідники з Японії провели дослідження та дійшли висновку, що звичка їсти швидко вдвічі збільшує ймовірність розвитку переддіабету і діабету.

Подібні ризики, за словами вчених, пов'язані зі швидким підвищенням рівня глюкози. Організм може постраждати через толерантність до глюкози - звикання може прогресувати й перерости в цукровий діабет другого типу впродовж десяти років.

Таким чином японські вчені закликають вживати їжу виключно в неквапливій манері.

Звичка не доїдати

Багато хто стикався з ситуацією, коли хтось із членів родини періодично залишає на тарілці недоїдений шматочок грінки або м'яса, трохи недопитого чаю або, накладаючи собі їжу з каструлі, залишає в ній ложку каші або трохи супу.

З одного боку, це може бути звичайною неуважністю або небажанням мити посуд.

Але з іншого - це неусвідомлена звичка, яка виникла в дитинстві та з якою потрібно розбиратися.

Психологи стверджують, що така особливість поведінки може бути пов'язана з характером людини.

Зокрема, якщо людина любить порядок і привчена до дисципліни, то і в харчовій поведінці в неї буде такий самий підхід.

Якщо ж людина менш зібрана, то вона може залишати на тарілці продукти і не прибирати їх сама.

Ніякого ефекту не буде! Ці три продукти заважають вам схуднути

четвер, 29 травень 2025, 19:07

Багато хто, прагнучи скинути зайву вагу, ретельно стежить за своїм раціоном, надаючи перевагу продуктам, які вважаються корисними. Однак, іноді навіть ті страви та напої, які здаються нешкідливими, можуть непомітно саботувати ваші зусилля, призводячи д...

Що буде, якщо їсти омлет кожного ранку

четвер, 29 травень 2025, 16:44

Якщо їсти омлет кожного ранку, це може бути як корисно, так і шкідливо, залежно від інгредієнтів, способу приготування і загального харчування протягом дня. Ось плюси і мінуси, передають Патріоти України.