Помилка може дорого коштувати! Що категорично не можна прати за 60 градусів

Для більшості тканин прання за високих температур вкрай шкідливе, вони втрачають свій первозданний колір і форму та швидко псуються, передають Патріоти України.

Якщо користуватися якісним пральним порошком, то навіть дитячі речі та постільну білизну можна прати за сорока градусів. Так, можливо деякі речі доведеться попередньо замочувати, однак ви тим самим збережете яскравість кольору, первозданну форму та структуру тканини. А є такі типи тканин, які категорично не можна прати в гарячій воді, навіть сорок градусів для цих речей будуть неприйнятними. Висока температура та інтенсивне прання можуть зіпсувати такі делікатні тканини, і реанімувати їх буде неможливо.

Що не можна прати за температури 60 градусів

  • Шовк. Категорично заборонено прати за 60 градусів речі з шовку. Таку тканину перуть за температури 30 градусів.
  • Синтетика. Не можна прати синтетику за високої температури, вона одразу втрачає колір і форму. Ці речі варто прати за температури 30–40 градусів.
  • Батист, бамбук і поплін. Вони витримають таку температуру, але тканина швидше зношуватиметься. Тому краще такі речі прати за 40 градусів.
  • Тюль, шифон, віскозу, мереживо і шерсть необхідно прати в холодній або теплій воді до 30 градусів, не використовуючи режим прання, який триває більше 50 хвилин.

Які речі можна прати за 60-90 градусів

Можна прати дитячі речі, щоб захистити їх від бактерій. Але вони мають бути на 100% натуральними. Це стосується переважно білих речей, інші втрачатимуть колір, тож це варто враховувати.

Також інтенсивне прання за 60–90 градусів підходить для постільної білизни та кухонних рушників з натуральних тканин. Тут варто не забувати про попереднє замочування, якщо є потреба у виведенні в’їдливих плям.

А ви це знали? Навіщо господині замочують на ніч моркву у холодній воді

четвер, 10 жовтень 2024, 7:14

Морквина зберігає твердість та пружність буквально у перші тижні після збирання врожаю, передають Патріоти України. При тривалому зберіганні вона стає м’якою, гнучкою та пухкою. Натерти на тертці м’яку моркву – малоприємне заняття. Господині поділилися...

Народні прикмети на 10 жовтня. Що цього дня здавна робили українці, аби позбутись хвороб і бід

четвер, 10 жовтень 2024, 7:05

10 жовтня за новим церковним календарем (23 жовтня за старим) - день пам'яті мучеників Євлампія та Євлампії. За старим календарним стилем - день пам'яті мученика Каллістрата і дружини його, а також преподобного Саватія. . Євлампій і Євлампія були брат...