Це слово комусь схоже на лайку, через співзвучність з поняттям про фігуру з п'яти пальців, але насправді є цензурним і навіть вишуканим.
Для тих, хто хоче збагатити свою Солов'їну, рідкісні старі слівця, припалі небуттям з плином часу і процесом русифікації, справжній скарб. Наприклад, такі як "фіґлі".
Слово зустрічається ще у старому словнику української мови Бориса Грінченка від 1924 року, проте на сьогодні воно практично забуте.
Інтуїтивно комусь може здатися, що слово "фіґлі" виникло від "фіг" і є лайливим, але це зовсім не так. Традиційно слово "фиґель" (або "фіґель") використовувалося в архітектурі для опису прикраси-завитка, також його вживають і в переносному значенні для опису якогось спритного фокуса.
У множині слово "фіґлі" використовується для опису маленьких локонів волосся на скронях у жінки.
Що цікаво, також в українській мові є стійкий вислів "заводити фіглі", що перекладається як "залицятися до когось", "мати любовні пригоди з кимось".
20 квітня за новим стилем (3 травня за старим) вшановують пам'ять преподобного Феодора Тріхіна, преподобного Анастасія Синайського і Кіпрську ікону Богоматері. За юліанським календарем цього дня вшановують мученика Руфіна і мученицю Акіліну молодшу. ....
Навесні та влітку все більше людей вирушають на природу, насолоджуючись походами, пікніками та лісовими прогулянками. Проте серед сонця й зелені ховається серйозна небезпека – кліщі, передають Патріоти України. Один з їх укусів може викликати не лише з...