Це слово комусь схоже на лайку, через співзвучність з поняттям про фігуру з п'яти пальців, але насправді є цензурним і навіть вишуканим.
Для тих, хто хоче збагатити свою Солов'їну, рідкісні старі слівця, припалі небуттям з плином часу і процесом русифікації, справжній скарб. Наприклад, такі як "фіґлі".
Слово зустрічається ще у старому словнику української мови Бориса Грінченка від 1924 року, проте на сьогодні воно практично забуте.
Інтуїтивно комусь може здатися, що слово "фіґлі" виникло від "фіг" і є лайливим, але це зовсім не так. Традиційно слово "фиґель" (або "фіґель") використовувалося в архітектурі для опису прикраси-завитка, також його вживають і в переносному значенні для опису якогось спритного фокуса.
У множині слово "фіґлі" використовується для опису маленьких локонів волосся на скронях у жінки.
Що цікаво, також в українській мові є стійкий вислів "заводити фіглі", що перекладається як "залицятися до когось", "мати любовні пригоди з кимось".
Досить часто в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря, де будь-які металеві предмети тривалий час контактують з водою, починають з'являтися плями від іржі. Особливо помітні вони на світлій плитці, передають Патріоти України. Такий сюрприз звичайно,...
Багато звичайних кімнатних рослин містять токсини, які можуть завдати шкоди домашнім тваринам, якщо їх проковтнути, спричиняючи будь-які захворювання: від легкого розладу шлунку до серйозних проблем зі здоров’ям, передають Патріоти України. Щоб допомог...