Що може бути краще в спеку, ніж прохолодний квас з житнього хліба? Цей божественний напій люблять дорослі і діти, але мало хто наважується приготувати його в домашніх умовах. І дуже даремно. Адже домашній квас в рази кращий за магазинний. Та й бочковий, той, що на кожному перехресті продають, і поруч не стояв, передають Патріоти України.
Сьогодні ми розповімо всі тонкощі створення сильного напою з пишною піною та бульбашками. Ти навчишся готувати справжній хлібний квас з вічної закваски без дріжджів.
Житній квас дуже корисний продукт. Він доброчинно впливає на ШКТ і стан серцево-судинної системи. Бадьорить, тонізує і добре втамовує спрагу. Рецепт хлібного квасу дуже простий. Щоб приготувати напій, тобі знадобляться сухарі з чорного хліба, цукор і вода.
Готувати квас потрібно тільки в посуді, що не піддається окисленню. Це може бути емальована каструля або ємність з нержавіючої сталі. Також підійде скляна трилітрова банка. Щоб квас вийшов ігристим, додай в закваску родзинки, вони наситять квас бульбашками вуглекислого газу.
Розм'яклі сухарі (закваску) не викидай. Додай до них нову порцію підсушеного хліба, цукор, родзинки і залий чистою водою. Через 12 годин отримаєш нову порцію освіжаючого напою.
Якщо ти не збираєшся робити нову порцію квасу, бережи закваску в холодильнику в скляній ємності. У кришці зроби невеликі отвори, щоб закваска «дихала». Періодично підгодовуй її цукром і перемішуй. Перед приготуванням квасу закваску потрібно дістати, додати цукор і дати постояти 3-4 години при кімнатній температурі.
Інгредієнти:
Як приготувати хлібний квас:
Квас — відмінний напій, що заряджає бадьорістю. Обов'язково приготуй його за нашим рецептом. Напій не тільки вгамує спрагу, але і підійде для приготування вітамінної окрошки!
Є такі види картоплі, які експерти в жодному разі не рекомендують садити, бо врожаю можна де дочекатися, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Не рекомендовано висівати картоплю, яка дала мало урожаю минулого сезону. Перед висаджуванням бульб...
Лавровий лист – одна з найпопулярніших спецій, яку додають у супи, тушковані страви та соуси. Його аромат глибокий і насичений, але неправильне використання може зіпсувати смак страви, зробивши її гіркою. Варто розібратись, коли саме слід додавати лавр...