Рибні консерви в Україні здебільшого не відповідають державному стандарту ні за зовнішнім виглядом, ні за вмістом. В ліпшому випадку - вони несмачні та абсолютно ніякої користі організму не принесуть. В гіршому - можуть стати джерелом харчового отруєння, передають Патріоти України.
Таких висновків дійшли експерти, які на прохання журналістів ТСН перевірили вміст банок рибних консервів, що продаються в українській торговій мережі. Оцінювання якості товарів довірили майбутнім товарознавцям, які навчаються у КНЕУ, під керівництвом їхньої професорки Олени Сидоренко.
За предмет своїх досліджень експерти обрали десяток банок кільки в томаті. Ці рибні консерви колись, за часів не надто віддалених, були "класикою жанру". Недорогий і смачний продукт був одним із найдемократичніших: його можна було зустріти і на столі в заможних родинах, і на вбогому студентському застіллі, і під час посиденьок приймальників склотари, які під кільку в томаті, і не лише під неї, примудрялись обсудити всю світову політику.
Вже перші відкриті банки викликали в експертів занепокоєння і суто фізичну відразу. Риба в банках втратила форму, і замість ціленьких тушок, які мають бути відповідно до стандарту, в томаті плавало якесь рибоподібне желе.
"Це зовсім не відповідає жодному стандарту! Не хочу куштувати. Я гадаю, що таке куштувати небезпечно", – заявив студент 4-го курсу КНТЕУ Павло Бацюра.
"Якась фальсифікована… і вона, напевно, довго зберігалася, перед тим як попасти в консерву. (…) це може спричиняти отруєння”, – зауважила викладачка Олена Сидоренко.
У деяких банках кілька виявилась цілою, однак із головою і нутрощами. Хоча за ДСТУ вона має бути без голови, ціленькою та приблизно однакового "калібру".
Крім того, і сама заливка в банці також була далека від ідеальних параметрів. Виробники щедро домішують туди цукор і борошно для загущення, а також додають інші смакові компоненти, щоб "убити" запах і смак несвіжої риби.
Справжні рибні консерви повинні містити у собі обсмажену, ціленьку та обезглавлену рибку. Причому кільки в томаті це також стосується, кажуть спеціалісти. Однак через дорогу олію і затратний процес приготування, такий товар, що відповідає ДСТУ, зараз виробляють в основному на експорт – для Ізраїля і США.
А для невибагливих співвітчизників роблять якнайдешевше та якнайшвидше, видумавши собі на виправдання замість ДСТУ якісь незрозумілі технічні умови. Отже рибні консерви сьогодні в Україні, за невеликим винятком – продукт неякісний і небезпечний.
З цього року почав діяти Закон «Про обов’язкове страхування…», що суттєво змінив правила на страховому ринку нашої країни. Дали старт поступовому підвищенню максимальних розмірів страхових виплат та наближенню їх до європейських стандартів. Крім того, ...
Полуниця – улюблений фрукт, як дітей, так і дорослих. Для того, щоб виростити її вдома, треба знати кілька нюансів. Наприклад, варто удобрювати її тричі на рік, щоб вона давала гарні плоди. Це пов’язано з тим, що полуниця зазвичай росте кілька років пі...