Вчені знайшли відповідь, чому людина втомлюється, засинаючи перед телевізором. Незнайомі голоси підвищують активність мозку та заважають спокійному нічному сну, передають Патріоти України.
Як пише Daily Mail, такого висновку дійшли дослідники з Австрії. Вони виміряли активність мозку сплячих дорослих у відповідь на знайомі та незнайомі голоси.
Чутність незнайомих голосів уві сні змушували людський мозок "налаштовуватися" під час сну з нешвидким рухом очей (NREM), першої стадії сну.
Однак дослідники не помітили цього ефекту під час найглибшої стадії сну (REM), ймовірно, через мікроструктурні зміни в мозку.
Незважаючи на те, що наші очі закриті від того, що оточує нас, мозок продовжує стежити за навколишнім середовищем, поки ми спимо, врівноважуючи потребу в захисті сну з потребою в пробудженні.
На думку експертів, один із способів досягти цього – вибірково реагувати на незнайомі голоси, ігноруючи знайомі.
Це може сягати тривалого процесу еволюції людини і необхідності швидко прокидатися перед потенційною небезпекою, що характеризується менш знайомими слуховими сигналами.
В цілому, дослідження припускає, що незнайомі голоси, наприклад ті, що виходять із телевізора, заважають спокійному нічному сну, тому що мозок перебуває у стані підвищеної готовності.
Власники iPhone часто дивляться на прогноз погоди у стандартному застосунку Apple і вважають, що відсоток поруч з дощовою іконкою - це ймовірність опадів. Але виявляється, цей показник має зовсім інше значення, передають Патріоти України. Як повідомляє...
Сніданок вважається основою правильного харчування, але дієтологи попереджають: не все, що виглядає корисним, справді таким є. У багатьох популярних сніданках ховається надмірна кількість доданого цукру та інших інгредієнтів, які можуть шкодити здоров’...