Вчені знайшли відповідь, чому людина втомлюється, засинаючи перед телевізором. Незнайомі голоси підвищують активність мозку та заважають спокійному нічному сну, передають Патріоти України.
Як пише Daily Mail, такого висновку дійшли дослідники з Австрії. Вони виміряли активність мозку сплячих дорослих у відповідь на знайомі та незнайомі голоси.
Чутність незнайомих голосів уві сні змушували людський мозок "налаштовуватися" під час сну з нешвидким рухом очей (NREM), першої стадії сну.
Однак дослідники не помітили цього ефекту під час найглибшої стадії сну (REM), ймовірно, через мікроструктурні зміни в мозку.
Незважаючи на те, що наші очі закриті від того, що оточує нас, мозок продовжує стежити за навколишнім середовищем, поки ми спимо, врівноважуючи потребу в захисті сну з потребою в пробудженні.
На думку експертів, один із способів досягти цього – вибірково реагувати на незнайомі голоси, ігноруючи знайомі.
Це може сягати тривалого процесу еволюції людини і необхідності швидко прокидатися перед потенційною небезпекою, що характеризується менш знайомими слуховими сигналами.
В цілому, дослідження припускає, що незнайомі голоси, наприклад ті, що виходять із телевізора, заважають спокійному нічному сну, тому що мозок перебуває у стані підвищеної готовності.
26 квітня за новим стилем (9 травня за старим) вшановують єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За юліанським календарем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. ***. Святий Василь жив у IV столітті в місті Амасії (Мала Азія). ...
Для приготування горохового супу або гарніру може знадобитись досить багато часу. Навіть при попередньому замочуванні бобова культура не завжди піддається впливу. Якщо ви хочете перемогти в цій кулінарній битві, читайте далі про план дій, передають Пат...