Хліб – це один із найпоширеніших продуктів у раціоні багатьох людей. Його смак, аромат і універсальність роблять його незамінним як для швидких перекусів, так і для повноцінних страв, передають Патріоти України.
Однак, надмірне споживання хліба може мати неочікувані наслідки для здоров’я. Видання eatthis.com розповідає, які побічні ефекти можуть виникнути, якщо їсти занадто багато цього продукту.
Відчуття голоду
Важливо враховувати, який саме хліб ти споживаєш. Білий хліб містить багато вуглеводів і має високий глікемічний індекс. Дослідження показують, що продукти з високим глікемічним індексом можуть посилювати апетит і сприяти переїданню.
Різке підвищення рівня цукру в крові
Якщо з’їсти великий обсяг хліба за раз, рівень цукру в крові може різко піднятися. Це особливо небезпечно, оскільки такі стрибки можуть збільшити ризик розвитку діабету 2 типу.
"Білий хліб для сендвічів виготовляється з очищеного зерна, а не з цільнозернового борошна. Через це він має високий глікемічний індекс і може безпосередньо спричиняти підвищення рівня цукру в крові", – пояснює дієтолог Лорі Заніні.
Набір зайвої ваги
Білий хліб не тільки може спровокувати переїдання, а й не містить достатньої кількості клітковини та корисних поживних речовин. Оскільки він швидко розщеплюється в організмі, відчуття ситості триває недовго. Як наслідок, людина знову відчуває голод і споживає більше калорій, що сприяє набору ваги.
Порушення травлення
Недостатнє споживання клітковини може призвести до проблем із травленням, зокрема до запорів. А оскільки у звичайному білому хлібі майже немає клітковини, надмірне його споживання лише ускладнює цей процес.
Відчуття здуття
Білий хліб може містити велику кількість натрію, особливо якщо це ресторанний варіант. Велика кількість солі в організмі сприяє затримці рідини, що може викликати здуття живота й дискомфорт.
Від 1 травня в Україні майже весь автомобільний бензин (окрім А-98 та палива для ЗСУ) має містити щонайменше 5% біоетанолу. Про це повідомило видання the page, передають Патріоти України. Біоетанол — це спирт, отриманий із біомаси. Його октанове число ...
Садіння картоплі — важливий етап для кожного городника, адже від вибору правильного часу та дати залежить урожайність, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. 2025 року Великдень святкуватиметься 20 квітня, і багато хто замислюється, чи варто с...