В останній місяць зими город, сад та квітники вже можна готувати до нового сезону. Роботи, поки що, небагато, але вона закладає основу майбутнього врожаю.
Якщо випав сніг, у лютому якраз час подумати про його затримання в саду. Окрім того, контролюють надійність зимових укриттів та займаються боротьбою зі шкідниками.
В останній місяць зими відлиги трапляються частіше. Тому, як тільки температура наближається до нульової позначки, потрібно подбати про дерева. Слід, зокрема, вилікувати морозобоїни - усі морозні тріщини необхідно ретельно очистити і залити садовим варом. Варто також побілити дерева. Якщо захисний шар змився, можна нанести новий. Це дозволить захистити сад і від сонячних опіків, і від морозобоїн, а також від шкідників, які селяться під корою.
Потрібно також провести обрізку дерев. Поки вони сплять, обрізати дерева можна досить успішно, адже у березні при різкому початку сокоруху можна пропустити влучний момент.
Можна також пересадити дорослі дерева та чагарники. Сплячі рослини переносять цю процедуру найменш болісно.
Зрештою, можна в саду влаштувати кілька пташиних будиночків. Коли в них оселяться пернаті, у вас буде менше клопоту зі шкідниками.
На городі у лютому потрібно перевірити підзимні посіви, грядки з суницею. Слід простежити, щоб на цих ділянках був достатній сніговий покрив, а за його відсутності - альтернативне укриття. У місцях застою талої води треба зробити канавки для її відведення.
У теплицях в останній місяць зими слід, зокрема, оглянути конструкцію - перевірити, чи немає пошкоджень. Проводять також знезараження ґрунту і стін. Окрім того, варто розпушити ґрунт і видалити всі залишки торішніх рослин. Грунт можна рясно полити, щоб підготувати до висадки культур.
Наприкінці лютого в теплицю можна вже висівати насіння листової зелені, редиски, цибулі або капусти.
У лютому потрібно ретельно перевірити сховища. Сухі і підгнилі плоди слід викинути, а також проконтролювати, як зберігаються живці і саджанці та за необхідності – їх полити або обробити фунгіцидами.
Варто також перевірити насіння, особливо те, що лишилося з попереднього сезону. Більшість насіння, наприклад, помідорів, буряків, огірків, кабачків та дині може добре зберігатися по 7-8 років або й довше. Капуста, фенхель та редиска зберігаються до 5 років. Натомість морква, перець, цибуля та баклажани через три роки можуть втратити свої посівні якості. Тому краще все насіння відкалібрувати і перевірити на схожість, а за необхідності докупити потрібні сорти.
У лютому також слід подбати про наявність якісної ґрунтосуміші, перевірити цибулинні рослини, проростити бульби і кореневища для ранньої посадки. Можна також посіяти насіння на розсаду, а за потреби відремонтувати або ж придбати новий інвентар.
Вершкове масло – це вкрай корисний продукт, який обов’язково має бути в раціоні як дорослих, так і дітей, передають Патріоти України. Без вершкового масла в кулінарії не обійтися, бо не вийде запашної випічки, смачної каші чи ароматного картопляного пю...
Буває, що після прання улюблені джинси сідають і вже не сидять так, як вам би того хотілося. Не варто поспішати до ательє чи витрачати кошти на нову річ. Існують способи розтягнути джинси в ширину та довжину. Як це зробити - читайте в матеріалі ТСН.ua,...